La Roche Posay Anthelios Hydrating Lotion SPF30

-20%

La Roche Posay Anthelios Hydrating Lotion SPF30

Çmimi origjinal qe: 3,500L.Çmimi i tanishëm është: 2,800L.

Qumështi La Roche Posay Anthelios është një kujdes mbrojtës nga dielli për lëkurën veçanërisht të ndjeshme si dhe alergjitë nga dielli.

Përshkrim

La Roche-Posay Anthelios Hydrating Lotion SPF30
Qumështi La Roche Posay Anthelios është një kujdes mbrojtës nga dielli për lëkurën veçanërisht të ndjeshme si dhe alergjitë nga dielli. I përshtatshëm për lëkurën normale dhe të thatë të trupit. Tekstura prej kadifeje, jo ngjitëse është e lehtë për t’u aplikuar dhe siguron lagështi të qëndrueshme. Një teknologji inovative filtri siguron një mbrojtje të lartë me SPF 30 kundër rrezeve UVA dhe UVB.
Qumështi i diellit është rezistent ndaj ujit dhe përmban ujë termal qetësues të lëkurës. Qumështi La Roche Posay Anthelios është i paketuar në një mënyrë jo të dëmshme për mjedisin dhe përmban një formulë që respekton jetën detare.

1. Qumësht dielli për trupin
2. Me faktor mbrojtës nga dielli 30
3. Mbron nga rrezet UVA dhe UVB
4. Hidraton deri në 24 orë
5. Me ujë termal La Roche Posay
6. Me paketim kartoni të ndërgjegjshëm për mjedisin
7. Përdor 45% më pak plastikë
8. Respekton botën nënujore
9. I testuar dermatologjikisht
10. Për lëkurë të ndjeshme ndaj diellit

Përdorimi
Aplikojeni përpara se të qëndroni në diell. Mbrojtja ruhet me riaplikim, kjo është veçanërisht e domosdoshme kur kaloni një kohë të gjatë në diell. Riaplikimi është gjithashtu i nevojshëm pas larjes, djersitjes së tepërt ose tharjes.

Ingredientët
Aqua/​Water, Isopropyl Palmitate, Alcohol Denat, Dicaprylyl Ether, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diisopropyl Adipate, Diisopropyl Sebacate, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Propanediol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopherol, C12-22 Alkyl Acrylate/​Hydroxyethylacrylate Copolymer, Oxidized Starch Acetate, Oryza Sativa Cera, Rice Bran Wax, Acrylates Copolymer, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii Butter/​Shea Butter, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Drometrizole Trisiloxane, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethylcellulose, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Triethanolamine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Xanthan Gum

Informacion shtesë

ml

250

Related Products