Isntree Hyaluronic Acid Moist Cream

-17%

Isntree Hyaluronic Acid Moist Cream

Çmimi origjinal qe: 1,800L.Çmimi i tanishëm është: 1,490L.

Krem hidratues ushqyes, ideal për lekurat e thata, normale, mature, dhe lëkurat në nevojë për hidratim të thellë.

Përshkrim

Isntree – Hyaluronic Acid Moist Cream
Krem hidratues ushqyes, ideal për lekurat e thata, normale, mature, dhe lëkurat në nevojë për hidratim të thellë.
Formuluar me pesë pesha molekulare të ndryshme të Acidit Hyaluronic siguron hidratim ne shtresat me te thella te lekures.
Rezultati?
Lëkurë e shëndetshme dhe plot shkëlqim. Në të njëjten kohë rigjallëron shtresat e jashtme të lëkurës dhe përmirëson shfaqjen e linjave të imëta dhe rrudhave.
I pasur me 5 lloje të acideve të përqendruara hialuronike për të siguruar hidratim intensiv të lëkurës tuaj, duke përmirësuar elasticitetin e lëkurës.
Formuluar me Ekstrakt farë Adansonia Digitata dhe trehalose për të siguruar hidratim të menjëhershëm të lëkurës dhe parandalimin e humbjes së lagështisë.
Pasuruar me vajra botanikë (Vaj Safflower, Vaj Kernel Prunus Armeniaca (Kajsi) dhe Vaj Argan) për të qetësuar lëkurën e dëmtuar.
I përshtatshëm edhe për lëkurë të yndyrshme/ kombinuar.
Testuar dermatologjikisht.

Përdorimi
1. Pas tonifikimit, merrni një sasi të moderuar dhe aplikojeni në të gjithë fytyrën.
2. Butësisht masazhoni për absorbim më të mirë.

Ingredientët
Water, Glycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Phytosqualane, 1,2-Hexanediol, Methylpropanediol, Caprylic/​Capric/​Succinic Triglyceride, Polyglyceryl-10 Distearate, Cetearyl Alcohol, Betaine, Trehalose, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Adansonia Digitata Seed Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Sodium PCA, Beta-Glucan, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Theobroma Cacao (Cocao) Seed Butter, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Ceramide NP, Isostearyl Alcohol, Butylene Glycol Cocoate, Butylene Glycol, Raffinose, Sodium Acetylated Hyaluronate, Folic Acid, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Palmitoyl Pentapeptide-4, Cholesterol, Tromethamine, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Sodium Stearoyl Glutamate,

Informacion shtesë

ml

80

Brand

Isntree

Related Products