Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid

-10%

Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid

Çmimi origjinal qe: 2,250L.Çmimi i tanishëm është: 2,025L.

Toner eksfoliues BHA heq qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin. Është i pasur me hialuronat natriumi, acid hialuronik dhe acid hialuronik të hidrolizuar për të parandaluar humbjen e lagështisë.

SKU: 10766 Kategori: ,

Përshkrim

Isntree Chestnut BHA 2% Clear Liquid
Toner eksfoliues BHA heq qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin. Është i pasur me hialuronat natriumi, acid hialuronik dhe acid hialuronik të hidrolizuar për të parandaluar humbjen e lagështisë.

Formula është gjithashtu e mbushur me ekstrakt të lëvozhgës së gështenjës të pasur me tanine për të shtrënguar poret, për të reduktuar sebumin dhe për të rivendosur ekuilibrin vaj-ujë të lëkurës.

Përfitimet
Një tonik eksfoliues BHA që përmban 2% Acid Salicilik për të hequr qelizat e tepërta të vdekura të lëkurës dhe sebumin, si dhe për të aktivizuar ciklin e rigjenerimit të lëkurës.
Formuluar me hialuronat natriumi, acid hialuronik dhe acid hialuronik të hidrolizuar për të krijuar një barrierë për të parandaluar humbjen e ujit.
Përmban Taninë të nxjerrë nga lëvozhga e gështenjës për të ndihmuar në shtrëngimin e poreve, reduktimin e sebumit dhe rivendosjen e ekuilibrit të vajit dhe ujit në lëkurë.

Përdorimi

Pas pastrimit, njomni një copë pambuku me produktin/shpërndajeni në pëllëmbën tuaj. Aplikojeni në të gjithë fytyrën dhe masazhojeni butësisht për përthithje më të mirë.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Salicylic Acid, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Sodium Hydroxide, Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Citric Acid, Dipotassium Glycyrrhizate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Citrate, Sodium Hyaluronate, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Allantoin

Informacion shtesë

ml

100

Brand

Isntree

Related Products