Dr.Jart+ Cicapair™ Calming Gel Cream

Dr.Jart+ Cicapair™ Calming Gel Cream

3,900L

Është një xhel qetësues ultra i lehtë që ndihmon në qetësimin dhe zbutjen e lëkurës së ndjeshme, të irrituar dhe të skuqur.

Availability: S’ka stok SKU: 10754 Kategori: , , ,

Përshkrim

Dr.Jart+ Cicapair™ Calming Gel Cream
Është një xhel qetësues ultra i lehtë që ndihmon në qetësimin dhe zbutjen e lëkurës së ndjeshme, të irrituar dhe të skuqur.

Ndihmon në forcimin, balancimin dhe përmirësimin e mbrojtjes së lëkurës dhe mbron lëkurën e ndjeshme dhe riparon lëkurën e thatë që rezulton nga faktorët e jashtëm.

-Mbron kundër acarimit dhe dëmtimit.
-Qetëson dhe mbron lëkurën e ndjeshme.
-Riparon lëkurën e dëmtuar që vjen nga faktorët e jashtëm.

Formuluar posaçërisht me Green Repair Solution™ të Dr.Jart+ – një kompleks që bashkon fuqinë riparuese të Tiger Grass (Centella Asiatica aka Cica), me një përzierje të bimëve, mineraleve, një hidratues dhe një ferment probiotik. – për të qetësuar dhe hidratuar lëkurën.

I testuar dermatologjikisht.

Përdorimi

Aplikoni një sasi të moderuar në lëkurë. Përhapni lehtë për të lejuar përthithjen maksimale.
*Këshillë: Për një ndjesi ekstra freskuese, qetësuese, ruajeni në frigorifer.

Ingredientët
Centella Asiatica Leaf Water (76%), Propanediol, Water/​Aqua/​Eau, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycereth-26, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Caprylyl Methicone, Hydrogenated Polydecene, Tromethamine, Butylene Glycol, Carbomer, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyglyceryl-10 Myristate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Caprylic/​Capric Triglyceride, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melia Azadirachta Flower Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Peel Oil, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Flower/​Leaf/​Stem Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Dextrin, Arginine, Glycoproteins, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Madecassoside, Menadione

Informacion shtesë

ml

80

Brand

Dr.Jart+

Related Products