CeraVe Hydrating Micellar Water

CeraVe Hydrating Micellar Water

1,800L

Uji micelar hidratues CeraVe është një mënyrë ultra e butë për të hequr grimin e syve, yndyrën e tepërt dhe papastërtitë pa pasur nevojë të shpëlahet.

SKU: 10451 Kategori: ,

Përshkrim

CeraVe Hydrating Micellar Water
Uji micelar hidratues CeraVe është një mënyrë ultra e butë për të hequr grimin e syve, yndyrën e tepërt dhe papastërtitë pa pasur nevojë të shpëlahet.
Përmban një përzierje ushqyese ceramide dhe niacinamide. Ai rikthen dhe ruan barrierën e lëkurës tuaj.
I testuar nga oftalmologu është gjithashtu mjaft i butë për t’u përdorur rreth syve të ndjeshëm.

Zhvilluar me dermatologë, CeraVe Hydrating Micellar Water është një produkt 3-në-1 që pastron në mënyrë efektive, hidraton dhe heq grimin duke ndihmuar në rivendosjen e barrierës së lëkurës tuaj. Është gjithashtu jo komedogjen, pa aromë dhe pa paraben.

Përdorimi

Për të hequr grimin e syve: Mbajeni kotonin mbi sy të mbyllur për disa sekonda, më pas fshijeni butësisht pa fërkim të ashpër.

Për të pastruar lëkurën dhe për të hequr grimin e fytyrës: Fshijeni butësisht me një koton mbi lëkurë derisa të largohen plotësisht make up-i dhe papastërtitë. Nuk ka nevojë për shpëlarje.
Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.

Ingredientët
Aqua/​Water, Glycerin, Hexylene Glycol, Poloxamer 184, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium EDTA, Niacinamide, Polyaminopropyl Biguanide, Sodium Lauroyl Lactylate, BHT, Ceramide NP, Phenoxyethanol, Ceramide AP, Phytosphingosine, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Ceramide EOP

Informacion shtesë

ml

295

Brand

CeraVe

Related Products