CeraVe Eye Repair Cream

CeraVe Eye Repair Cream

2,000L

Kur bëhet fjalë për lëkurën rreth syve, ënjtja dhe rrathët e zinj janë disa nga shqetësimet më të zakonshme.

Përshkrim

CeraVe Eye Repair Cream
Kur bëhet fjalë për lëkurën rreth syve, ënjtja dhe rrathët e zinj janë disa nga shqetësimet më të zakonshme.
Për fat të mirë, kremi i duhur i syve mund të ndihmojë në lëmimin dhe shkëlqimin e kësaj lëkure delikate për t’ju ndihmuar të dukeni sa më mirë. Kërkoni një krem për sytë të formuluar me ceramide, acid hialuronik dhe niacinamide për të dhënë hidratim duke rivendosur gjithashtu barrierën natyrale të lëkurës.
Është gjithashtu e rëndësishme të përdorni një produkt që është i testuar nga oftalmologu për siguri, si kremi riparues i syve CeraVe, i cili është i përshtatshëm për t’u përdorur rreth syve.
Kremi përmban një Kompleks Detar dhe Botanik për të ndihmuar në ndriçimin e të gjithë zonës së syve.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, kremi i syve jo i yndyrshëm, që përthithet shpejt dhe pa aromë përmban gjithashtu tre ceramide thelbësore, acid hialuronik dhe niacinamide, plus teknologjinë e patentuar të shpërndarjes MVE që çliron lagështi për hidratim të zgjatur të lëkurës.

Përdorimi

Aplikojeni në pika të vogla rreth zonës së syve
Butësisht masazhoni derisa të përthithet plotësisht
Përdoreni një ose dy herë në ditë në mëngjes dhe/ose pasdite.

Ingredientët
Purified Water, Niacinamide, Cetyl Alcohol, Caprylic/​Capric Triglyceride, Glycerin, Propanediol, Isononyl Isononanoate, Jojoba Esters, Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceramide 3, Ceramide 6-Ll, Ceramide 1, Hyaluronic Acid, Zinc Citrate, Prunus Amygdalus Dulcis (Almond) Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chrysanthellum Indicum Extract, Tocopherol, Equisetum Arvense Extract, Asparagopsis Armata Extract, Ascophyllum Nodosum Extract, Phenoxyethanol, Carbomer, Behentrimonium Methosulfate, Sorbitol, Triethanolamine, Laureth-4, Butylene Glycol, Hydrogenated Vegetable Oil, Tetrasodium Edta, Ethylhexylglycerin, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hydroxide, Phytosphingosine, Cholesterol, Xanthan Gum

Informacion shtesë

ml

14.2

Brand

CeraVe

Related Products