CeraVe AM Facial Moisturising Lotion SPF25

CeraVe AM Facial Moisturising Lotion SPF25

2,100L

Një locion fytyre i lehtë, hidratues me SPF25, për hidratim gjatë gjithë ditës për lëkurën normale në të thatë.

SKU: 10448 Kategori: ,

Përshkrim

CeraVe AM Facial Moisturising Lotion SPF25
Një locion fytyre i lehtë, hidratues me SPF25, për hidratim gjatë gjithë ditës për lëkurën normale në të thatë.
Formuluar në mënyrë specifike për të hidratuar lëkurën e ndjeshme dhe të ekspozuar ndaj rrezeve UV.
Siguron mbrojtje kundër rrezeve UVA dhe UVB dhe formula hidraton, ndërsa ndihmon në ruajtjen dhe mbrojtjen e barrierës së lëkurës së fytyrës. Përhapet lehtë dhe përthithet me një përfundim të pastër.

Me 3 ceramide natyrale dhe Acid Hyaluronik të cilat janë thelbësore për të mbështetur barrierën e lëkurës dhe për të mbajtur lagështinë. Përdor teknologjinë e patentuar të shpërndarjes MVE® për të ndihmuar në rimbushjen e ceramideve dhe për të ofruar hidratim të kontrolluar dhe afatgjatë.

I përshtatshëm për lëkurë normale në të thatë.
Hidraton dhe ruan barrierën mbrojtëse të saj.
Pa aroma dhe jo komedogjene.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë ne mëngjes.

Ingredientët
Aqua/​Water, Homosalate, Glycerin, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Niacinamide, Silica, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Behentrimonium Methosulfate, Caprylyl Glycol, Palmitic Acid, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Tocopherol, Sodium Lauroyl Lactylate, Myristic Acid, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Ceramide AP, Phytosphingosine, Cholesterol, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Ceramide EOP

Informacion shtesë

ml

52

Brand

CeraVe

Related Products