BENTON Tea Tree Serum

-51%

BENTON Tea Tree Serum

Çmimi origjinal qe: 2,000L.Çmimi i tanishëm është: 990L.

Kthejeni lëkurën në një gjendje më të ekuilibruar dhe të lëmuar me Serumin e lehtë të Pemës së Çajit.

SKU: 10992 Kategori: , , ,

Përshkrim

BENTON Tea Tree Serum
Kthejeni lëkurën në një gjendje më të ekuilibruar dhe të lëmuar me Serumin e lehtë të Pemës së Çajit. Përbërësi yll është 80% ekstrakt i pemës së çajit, për të ndihmuar në qetësimin dhe ftohjen e lëkurës dhe reduktimin e prodhimit të yndyrës.

Pema e çajit është gjithashtu hidratuese, duke ndihmuar në largimin e yndyrës duke ndihmuar në ruajtjen e lagështisë në mënyrë më efektive. Betaina, që rrjedh nga panxhari i sheqerit, është një aminoacid që gjendet natyrshëm në trup që ndihmon në mbajtjen e lëkurës të hidratuar dhe të ekuilibruar. E shkëlqyeshme për llojet e lëkurës me vaj, si dhe për llojet e lëkurës së kombinuar ose normale që përjetojnë rritje të prodhimit të sebumit. Pema e çajit njihet gjithashtu si e dobishme për trajtimin dhe qetësimin e akneve, për shkak të vetive të saj antimikrobike dhe anti-inflamatore. Përmbyllja e Serumit të Pemës së Çajit është glicyrrhizate dikaliumi, që rrjedh nga rrënja e jamballit, për të ndihmuar në ndriçimin dhe mbështetjen e një pengese më të shëndetshme të lëkurës.

Përdorimi
Aplikoni një sasi të përshtatshme të produktit në lëkurë, duke e prekur butësisht derisa të përthithet.

Ingredientët
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Butylene Glycol, Glycerin, Aqua (Water), Propanediol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Betaine, Polyglyceryl-10 Laurate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Caprylyl Glycol, Arginine, Xanthan Gum, Carbomer, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Benton

Related Products