BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT STEAM CREAM

BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT STEAM CREAM

2,500L

BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT STEAM CREAM
Krem me mucinë kërmilli, helm blete dhe acid hialuronik. Ky krem është formuluar me mucinë kërmilli për të hidratuar thellë lëkurën. Permban helm blete, I cili ndihmon gjithashtu në prodhimin e kolagjenit.

Përshkrim

BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT STEAM CREAM

Krem me mucinë kërmilli, helm blete dhe acid hialuronik.

Ky krem është formuluar me mucinë kërmilli për të hidratuar thellë lëkurën.
Permban helm blete, I cili ndihmon gjithashtu në prodhimin e kolagjenit.
Ky krem është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, posaçërisht ato me akne dhe të ndjeshme.
Përbërësit përzihen fort dhe në mënyrë efektive në përqendrime të larta duke përdorur metodën e avullimit me temperaturë të lartë dhe presion të lartë.
Përmirëson tonin e lëkurës
– Qetëson dhe freskon lëkurën
– Përmirëson përbërjen e lëkurës duke formuar një barrierë të fortë hidratuese
– Përmirëson elasticitetin e lëkurës duke e pasuruar me lëndë ushqyese
-Teksturë e trashë dhe e plotë

PËRDORIMI

1.Pas pastrimit, tonifikimit, shpërndani kremin në pëllëmbën e dorës dhe aplikojeni në fytyrë.
2.Masazhoni lëkurën, derisa të përthithet plotësisht.
3.Aplikoni SPF gjatë ditës ose përdoreni atë si hapin e fundit të kujdesit për lëkurën gjatë natës.

INGRIDIENTËT

Aqua (Water), Butylene Glycol, Snail Secretion Filtrate, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Niacinamide, Behenyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Palmitic Acid, Sorbitan Olivate, Simmondsia, Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Hyaluronate, Plantago Asiatica Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Ulmus Campestris (Elm) Extract, Laminaria Digitata Extract, Tocopheryl Acetate, sh-Oligopeptide-1, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Carbomer, Urea, Arginine, Adenosine, Bee Venom, Pentylene Glycol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Polysorbate 20, Lecithin

Informacion shtesë

gram

50

Brand

Benton

Related Products