TIAM Vita B3 Source Serum

TIAM Vita B3 Source Serum

2,000L

Tia’m Vita B3 Source Serum
Ky serum i ri nga TIA’M, është formuluar për të larguar njollat e errëta, shenjat dhe çngjyrosjen ndërsa i jep lëkurës një pamje më të re dhe të shëndetshme.

SKU: 10095 Kategori: , , , Etiketa: , , , ,

Përshkrim

Tia’m Vita B3 Source Serum

Ky serum i ri nga TIA’M, është formuluar për të larguar njollat e errëta, shenjat dhe çngjyrosjen ndërsa i jep lëkurës një pamje më të re dhe të shëndetshme.
Përbërësit e ketij serumi, 10% niacinamide (e njohur edhe si Vitamina B3) dhe 2% Arbutin, punojnë së bashku për të penguar prodhimin e melaninës, shpesh fajtori kryesor i pigmentimit ose çngjyrosjes së padëshiruar. Kjo pastaj ndihmon për të eleminuar tonin ekzistues të pabarabartë të lëkurës, ndërsa gjithashtu punon në mënyrë parandaluese për të siguruar që lëkura të mbetet më e tonifikuar.
Si një bonus i shkëlqyeshëm, për shkak të përfshirjes së Niacinamide me shumë qëllime, ky serum i lehtë gjithashtu punon për të luftuar aknet, për të kontrolluar sebumin për një lëkurë më të ekuilibruar dhe për të rritur prodhimin e kolagjenit për një efekt forcues dhe anti-plakje të lëkurës gjithashtu!
Ideale për lëkurën e dëmtuar nga dielli.

PËRDORIMI

Vendosni 3-4 pika pas pastrimit dhe tonifikimit të lëkurës tuaj dhe vazhdoni me kremin tuaj hidratues të zakonshëm.
Mund të aplikoni një ose dy pika direkt në zonat me ngjyrime problematike dhe njollat e errëta.
Mos harroni të vendosni çdo ditë krem mbrojtës kundër diellit.

INGRIDIENTËT

Water, Niacinamide(Vitamin B3; 10%), Butylene Glycol, Arbutin(2%), Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Lindera Erythrocarpa Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Geranium Thunbergii Extract, Hydroxyethylcellulose, Sodium Hyaluronate, Methylpropanediol, Laurylpyridinium Chloride, Chlorphenesin, 1,2-Hexanediol

Informacion shtesë

ml

40

Brand

Tiam

Related Products