Belif Problem Solution Vegan Toner

Belif Problem Solution Vegan Toner

3,700L

Një tonik transparent, me teksturë ujore, i formuluar me ekstrakt të lëvores së shelgut të bardhë dhe vaj të pemës së çajit për të minimizuar pamjen e poreve dhe plasaritjet. Ky produkt përmirëson problemin e sekretimit të tepërt të sebumit dhe yndyrës së tepërt që shkakton bllokimin e poreve, duke reduktuar mundësinë e zhvillimit të lëkurës së prirur ndaj akneve nga rrënja dhe duke krijuar një mjedis të shëndetshëm të lëkurës. Ai gjithashtu rimbush lagështinë dhe lëndët ushqyese në lëkurë, kontrollon yndyrën, qetëson lëkurën e nxehur dhe parandalon përkeqësimin e problemeve të akneve.

SKU: 11628 Kategori: , , ,

Përshkrim

Një tonik transparent, me teksturë ujore, i formuluar me ekstrakt të lëvores së shelgut të bardhë dhe vaj të pemës së çajit për të minimizuar pamjen e poreve dhe plasaritjet. Ky produkt përmirëson problemin e sekretimit të tepërt të sebumit dhe yndyrës së tepërt që shkakton bllokimin e poreve, duke reduktuar mundësinë e zhvillimit të lëkurës së prirur ndaj akneve nga rrënja dhe duke krijuar një mjedis të shëndetshëm të lëkurës. Ai gjithashtu rimbush lagështinë dhe lëndët ushqyese në lëkurë, kontrollon yndyrën, qetëson lëkurën e nxehur dhe parandalon përkeqësimin e problemeve të akneve.

Rimbush në mënyrë delikate lagështinë në lëkurë, duke formuar një shtresë të lagësht dhe duke forcuar pengesën e shëndetshme të lëkurës. Tekstura hidratuese depërton në lëkurë shpejt dhe në mënyrë freskuese, duke injektuar lagështi thellë në lëkurë. Përbërësit janë hidratues dhe gjithashtu mund ta bëjnë lëkurën të ndihet freskuese dhe jo -e yndyrshme. Është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme dhe të dehidratuar. Mund të ruajë ekuilibrin e ujit dhe vajit në lëkurë dhe të krijojë lëkurë me zero yndyrë dhe pa ndjesi tërheqëse.

 Përdorimi:

Pas aplikimit të tonerit, pomponi 2-3 herë dhe rrahni butësisht në fytyrë dhe qafë për përthithje maksimale. Mund të aplikohet edhe në çdo zonë tjetër që ka nevojë për kujdes.

Ingredientët:

Water/EAU, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Calendula Officinalis Flower Extract*+, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract*, Nepeta Cataria Extract*, Rubus Idaeus (Raspberry) Leaf Extract*, Baptisia Tinctoria Root Extract*, Stellaria Media (Chickweed) Extract*, Arctium Lappa Root Extract+, Echinacea Angustifolia Extract+, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract+, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract+, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Saccharomyces/Potato Extract Ferment Filtrate, Saccharomyces/Barley Seed Ferment Filtrate, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycine Soja (Soybean) Sprout Extract, Magnolia Kobus Bark Extract, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Alanyl Glutamine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Octyldodeceth-16, Citric Acid, Sodium Citrate, Trisodium EDTA, Sodium Polyacrylate, Citrus aurantium bergamia (bergamot) fruit oil, Eucalyptus globulus leaf oil, Rosmarinus officinalis (rosemary) leaf oil, Fragrance**, Citral, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Belif

Related Products