Beauty of Joseon Dynasty Cream

Sale

Beauty of Joseon Dynasty Cream

1,850L3,000L

Kremi Dinasty nga Beauty of Joseon vjen me një rinovim me paketim të ri elegant dhe riformulim me çmim më të përballueshëm!

SKU: 10777 Kategori: , , , ,
Spastroje

Përshkrim

Beauty of Joseon Dynasty Cream
Kremi Dinasty nga Beauty of Joseon vjen me një rinovim me paketim të ri elegant dhe riformulim me çmim më të përballueshëm! Formula e re dhe e përmirësuar shton ujin hidratues të orizit për një përfundim më të butë, edhe për llojet e ndjeshme të lëkurës!

Ky hidratues fytyre është i pasuruar me përbërës ushqyes hanbang (ilaçe bimore tradicionale koreane) si xhensen dhe ujë orizi për të hidratuar, ndriçuar dhe duke i dhënë efekt lifting lëkurës.

Xhenseni ka veti anti-inflamatore që qetësojnë lëkurën dhe është i njohur për aftësinë e tij për të ndihmuar në reduktimin e shenjave të plakjes. Efektet ndriçuese dhe zbutëse të ujit të orizit ndihmojnë në zbehjen e njollave të errëta me kalimin e kohës.

Formula ultra e butë është e mrekullueshme për lëkurën e ndjeshme dhe ndihmon në forcimin e barrierës në mënyrë që lëkura të qëndrojë e hidratuar më gjatë. Tekstura unike, jo ngjitëse përthithet shpejt dhe e lë lëkurën me një fund të butë dhe me vitalitet.

Ekstrakti i mjaltit, ceramide dhe squalane bllokojnë ujin, ndërsa ofrojnë përfitime shtesë qetësuese. Këta përbërës ndihmojnë strukturën e njëtrajtshme dhe gjithashtu nxisin prodhimin e kolagjenit për lëkurë të gjallë dhe me shkëlqim.

Përdorimi

Përhapeni një sasi të mjaftueshme në fytyrën tuaj në fazën e fundit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës, çdo natë. Masazhoni lehtë për të ndihmuar përthithjen.
Aplikojeni para kremit kundër diellit në mëngjes.
Rekomandohet të përdoret çdo ditë për të parë rezultatin maksimal.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters, Hyaluronic Acid, Xanthan Gum, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Hydrogenated Lecithin, C14-28 Alkyl Acid, Stearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Dimethicone/​Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Adenosine, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Olea Europaea Fruit Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Centella Asiatica Extract, Hippophae Rhamnoides Oil, Human Oligopeptide-1, Argania Spinosa Kernel Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Ceramide 3, Trehalose, Calendula Officinalis Flower Extract, Caprylhydroxamic Acid, Hexanediol, Raphanus Sativus Leaf Extract, Oryza Sativa Bran Extract, Cucurbitaceae Extract, Orchid, Panax Ginseng Root Extract, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Phytosphingosine, Ceteareth-20, Glyceryl Citrate/​Lactate/​Linoleate/​Oleate, Fragrance, Honey

Informacion shtesë

ml

50, 100

Brand

Beauty of Joseon

Related Products