Atopalm Outdoor Sun Stick

-28%

Atopalm Outdoor Sun Stick

Çmimi origjinal qe: 2,500L.Çmimi i tanishëm është: 1,800L.

Sun Stick SPF 50+ PA+++ I butë mat dhe aspak I rëndë në lëkurë, për fëmijët mbi 6 muaj. Në një paketim praktik perfekt për tu marr me vete në pushime apo për të qënë pjesë e pandashme e cantës tuaj ditore.

SKU: 11409 Kategori: , ,

Përshkrim

Atopalm Outdoor Sun Stick
ATOPALM Outdoor Sun Stick SPF 50+ PA+++ është një stick dielli I butë mat dhe aspak I rëndë në lëkurë, i zhvilluar posacërisht për fëmijët që ofron aplikim të lehtë dhe përfitime qetësuese. I lehtë për t’u përdorur kudo dhe në çdo kohë! Bërë nga përbërës organikë bllokues te rrezeve UV . Nuk ngjit dhe nuk lë fund te bardhë.
Alatoina dhe centella që ka në përbërje qetësojnë dhe mbrojnë në mënyrë efektive lëkurën e ndjeshme nga rrezet ultravjollcë dhe faktorët e jashtëm mjedisorë.
Siguri e shtuar (përdor të gjithë përbërësit e klasës së sigurisë EWG dhe aroma nga natyrale)

Përdorimi:
1. Rrotulloni dorezën në fund që të dalë përmbajtja dhe riaplikoni shpesh në lëkurën e ekspozuar ndaj rrezeve UV.
2. Mund të përdoret për të gjitha moshat duke përfshirë fëmijët mbi 6 muajsh.

Ingredientet
Octyldodecanol, Propylheptyl Caprylate, Butylene Glycol Dicaprylate/​Dicaprate, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyamide-8, Titanium Dioxide, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Silica Silylate, Vinyl Dimethicone, Aluminum Stearate,Polyhydroxystearic Acid, Caprylic/​Capric Triglyceride, Alumina,Pogostemon Cablin Oil, Juniperus Virginiana Oil, Dehydroacetic Acid,Stearic Acid, Artemisia Vulgaris Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate,Tocopherol, Allantoin, Myristoyl/​Palmitoyl Oxostearamide/​Arachamide MEA, Glycerin, Maltodextrin,Moringa Oil/​Hydrogenated Moringa Oil Esters, Water, Buddleja Davidii Extract, Thymus Vulgaris Extract

Informacion shtesë

g

21

Brand

Atopalm

Related Products