Aromatica Serene Body Lotion Lavender & Marjoram

-56%

Aromatica Serene Body Lotion Lavender & Marjoram

Çmimi origjinal qe: 2,700L.Çmimi i tanishëm është: 1,200L.

Dëshironi të shpëtoni nga të gjitha tensionet e jetës së përditshme dhe të pushoni në mënyrë perfekte ? Atëherë keni nevojë për terapi të qetë që relakson mendjen dhe trupin.

SKU: 10771 Kategori: ,

Përshkrim

Aromatica Serene Body Lotion Lavender & Marjoram
Dëshironi të shpëtoni nga të gjitha tensionet e jetës së përditshme dhe të pushoni në mënyrë perfekte ? Atëherë keni nevojë për terapi të qetë që relakson mendjen dhe trupin.

Vaji esencial i livandës ka një veti të qetësojë ndërsa rrit nivelet e energjisë nga një gjendje e lodhshme dhe letargjike. Vaji esencial i borzilokut i shtohet për të hequr emocionet e panevojshme dhe për të siguruar forcë të brendshme.

Gjalpi organik Shea dhe vaji Organik Babasu, të cilët formojnë një barrierë hidratuese, korrigjojnë vajin dhe ekuilibrin e ujit të lëkurës për lëkurë të lëmuar dhe të shëndetshme.

Ofron një ndjenjë freskuese, pastërtie dhe nuk ngjitet me rrobat edhe nëse visheni menjëherë pas aplikimit falë përthithjes jo ngjitëse dhe të shpejtë.

Perdorimi

Aplikoni një shtresë shtesë në zonat me shumë qeliza të vdekura të lëkurës, si kutikulat, bërrylat dhe thembra, për kujdes intensiv.
Në vjeshtë dhe dimër, kur lëkura thahet, përzieni me 2 pika vaj jojoba për hidratim të qëndrueshme.

Ingredientët
Organic ingredients 3%, Natural ingredients 92.5%
Aqua, Glycerin(Plant-derived moisturizer), Butylene glycol(Moisturizer), Ethylhexyl palmitate(Plant-derived emollient), Propanediol(Plant-derived moisturizer), Caprylic/capric triglyceride(Plant-derived emollient), Polyglyceryl-3 methylglucose distearate(Plant-derived emulsifier), 1)Butyrospermum parkii butter, Helianthus annuus seed oil, Triethyl citrate(Emollient), Sorbitan stearate(Plant-derived emulsifier), Octyldodecanol(Plant-derived emollient), Hydroxyethyl urea(Moisturizer), Betaine(Sugar beet-derived moisturizer), Glyceryl glucoside(Plant-derived moisturizer), 1)Orbignya oleifera seed oil, Erythritol(Glucose-derived moisturizer), Coco-caprylate/caprate(Coconut-derived emollient), Cetearyl stearate(Plant-derived emulsifier), 1,2-Hexanediol(Emollient), 2)Lavandula angustifolia oil, 2)Linalool(Ingredient in lavender oil), 2)Lavandula hybrida oil, Caprylyl glycol(Emollient), Acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer(Moisturizing/Thickening agent), Illicium verum fruit extract, 2)Citrus aurantium bergamia fruit oil, Arginine(Amino acid emollient), Xanthan gum(Protein fermentation moisturizing/thickening agent), 2)Limonene(Ingredient in bergamot oil), 2)Styrax benzoin gum(Benzoin oil), 2)Canarium luzonicum gum oil(Elemi oil), Hydrogenated olive oil unsaponifiables(Olive-derived emollient), 2)Geraniol(Ingredient in lavender oil), 2)Benzyl benzoate(Ingredient in benzoin), 2)Benzyl alcohol(Ingredient in benzoin), 2)Origanum marjorana leaf oil 1)Organic raw materia(s) 2)Naturally found in essential oil(s)

Informacion shtesë

ml

300

Brand

Aromatica

Related Products