A’PIEU Glycolic Acid Cream

A’PIEU Glycolic Acid Cream

1,500L

Kremi ideal nëse jeni duke luftuar me aknet, keni nevojë për një hidratues që kombinon AHA dhe BHA për ta mbajtur lëkurën të lëmuar dhe të pastër.

SKU: 10474 Kategori: , , ,

Përshkrim

A’PIEU Glycolic Acid Cream
Kremi ideal nëse jeni duke luftuar me aknet, keni nevojë për një hidratues që kombinon AHA dhe BHA për ta mbajtur lëkurën të lëmuar dhe të pastër.

Ky krem përmban 3% acid glikolik dhe 0,45% acid salicilik për të mbajtur larg aknet e bezdisshme.
Është gjithashtu i formuluar me 30% lëng thupre për të hidratuar thellësisht lëkurën dhe për të krijuar një barrierë lagështie afatgjatë.

Është një trajtim unik acid që nuk heq hidratimin e lëkurës, por e lë atë më të shndritshme dhe më të lëmuar, dhe gati për aplikimin e make up-it.

Përdorimi

Pas pastrimit, tonifikimit dhe përdorimit të produkteve të trajtimit, shpërndajeni kremin në pëllëmbën e dorës. Përhapeni mbi lëkurë, derisa të përthithet plotësisht. Ndiqni me SPF gjatë ditës ose përdorni atë si hapin tuaj të fundit të kujdesit të lëkurës gjatë natës.

Ingredientët
Betula Alba Juice, Water, Propanediol, Tromethamine, Glycolic Acid, Cetearyl Alcohol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Beeswax, Dimethicone, Polysorbate 60, Cyclohexasiloxane, Sorbitan Stearate, PEG-240/​Hdi Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20 Ether, Glyceryl Stearate, Panthenol, Salicylic Acid, Artemisia Princeps Leaf Extract, Xanthan Gum, Hydroxyacetophenone, Sodium Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, PEG-100 Stearate, Isohexadecane, PEG-2M, Hydrogenated Lecithin, Allantoin, Sucrose Distearate, Polysorbate 80, Adenosine, Sorbitan Oleate, Disodium EDTA, Pantolactone, Lactobacillus/​Pumpkin Ferment Extract, Phenoxyethanol, Ananas Sativus (Pineapple) Fruit Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Arnica Montana Flower Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Apieu

Related Products