La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Lotion SPF 50+ 200ml

-20%

La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Lotion SPF 50+ 200ml

Çmimi origjinal qe: 3,600L.Çmimi i tanishëm është: 2,880L.

Locion për lëkurë të lagur pediatrik SPF 50+ 200ml me teksturë të freskët e të lehtë, qe siguron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli për fëmijët që janë intolerantë ndaj diellit ose në rast te rrezeve te forta te diellit.

SKU: 10262 Kategori: , Etiketa: , ,

Përshkrim

Anthelios Dermo-Pediatrics Wet Skin Lotion SPF 50+ 200ml
Locion pediatrik për lëkurë të lagur SPF 50+ me teksturë të freskët dhe të lehtë, qe siguron një mbrojtje shumë të lartë nga dielli për fëmijët që janë intolerantë ndaj diellit ose në rast te rrezeve të forta te diellit.
Formula e saj ofron një mbrojtje shumë të lartë UVA / UVB, të gjerë dhe të qëndrueshme në dritë. Mbrojtja optimale SPF 50+ është e përforcuar kundër UVA falë një sistemi të ri të patentuar të filtrit Mexoplex i lidhur me ujin termal të La Roche-Posay, me veti qetësuese dhe antioksiduese.
Teksturë jo-yndyrore dhe jo-ngjitëse, e lehtë për tu aplikuar. Është shumë rezistent ndaj ujit dhe nuk lë gjurmë të bardha pas aplikimit.
Pa paraben, pa parfum. Shumë rezistent ndaj ujit. Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik.

Përdorimi
Aplikoni pak para ekspozimit. Riaplikoheni butësisht dhe shpesh.
Mos i ekspozoni fëmijët nën 3 vjeç.

Ingredientët
Aqua (Water), Homosalate, Drometrizole Trisiloxane, Ethylhexyl Salicylate, Bis Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isohexadecane, Alcohol Denat, Propanediol, Dicaprylyl Ether, Styrene/Acrylates Copolymer, Dimethicone Copolymer, P-Anisic Acid, Ascorbyl Palmitate, Carbomer, Disodium Edta, Glyceryl Oleate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lecithin, Nylon-12, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Tocopherol, Triethanolamine.

Informacion shtesë

ml

200

Brand

La Roche Posay

Related Products