La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ Spray 200 ml

-20%

La Roche Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ Spray 200 ml

Çmimi origjinal qe: 3,600L.Çmimi i tanishëm është: 2,880L.

La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Invisible Spray SPF 50+ 200ml është një krem që ofron një mbrojtje shumë të lartë UVA / UVB për lëkurën e ndjeshme ndaj fëmijëve.

Përshkrim

ANTHELIOS Dermo-Pediatrics SPF 50+ Spray 200 ml
La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics Invisible Spray SPF 50+ 200ml është një krem që ofron një mbrojtje shumë të lartë UVA / UVB për lëkurën e ndjeshme ndaj fëmijëve.
Ndihmon për të parandaluar stresin oksidativ të gjeneruar nga rrezet infra të kuqe dhe ndotja. Është shumë rezistent ndaj ujit, djersës dhe rërës.
Me cilësi jo të yndyrshme, nuk lë gjurmë të bardha.
Pa aromë.
Formulë që nuk dëmton mjedisin detar.
Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik.

Përdorimi
Tundeni përpara përdorimit.
Aplikoni butësisht para ekspozimit dhe rregullisht pas djersitjes dhe notit.
Abuzimi në diell është i rrezikshëm: mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët. Mbroni ato me një kapelë, syze dhe një bluzë.
Mos spërkatni direkt në fytyrë por në dorë dhe aplikojeni duke shmangur zonën e syve.
Shmangni kontaktin me rrobat.

Ingredientët
Aqua/Water, Alcohol Denat., Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyldiphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Butylmethoxybenzoylmethane, Glycerin, Propanediol, C12-22 Alkyl Acrylate/Hydroxyethylacrylate, Copolymer, Drometrizole Trisiloxane, Diisopropyladipate, Diisopropyl Sebacate, Dicaprylyl Ether, Tocopherol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Sodium Polyacrylate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate. (Code F.I.L. C236821/1).

Informacion shtesë

ml

200

Brand

La Roche Posay

Related Products