PURITO Centella Unscented Recovery Cream

Sale

PURITO Centella Unscented Recovery Cream

Çmimi origjinal qe: 2,300L.Çmimi i tanishëm është: 2,290L.

PURITO Centella Unscented Recovery Cream
Ky version pa aromë i Kremit më të shitur të PURITO me të njëjtën formulë, që vjen me 50% ekstrakt cica, ceramide dhe squalene, por pa vajra esencialë, duke e bërë atë edhe më të përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Përshkrim

PURITO Centella Unscented Recovery Cream
Një version pa aromë, pa vaj esencial i kremit CICA.
Ekstrakti Centella Asiatica (50%) se bashku me niaciamide (2%) qetëson dhe lehtëson lëkurën e irrituar, riparon barrierën duke e mbajtur lëkurën të shëndetshme.
Ka teksturë që përthithet plotësisht nga lëkura dhe lë pas një shkëlqim natyral.
Përmban Asiatikozid, Acid Aziatik, Acid Madekasik dhe Ceramide, të cilat ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës.
Ky krem absorbohet thellë në lëkurë për të kontrolluar ekuilibrin e saj vaj-ujë për një kohë më të gjatë.

-Zbeh shenjat e akneve dhe hiperpigmentimin
-Përmban Asiatikozid, Acid Aziatik, Acid Madekasik dhe Ceramid, të cilat ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës.
-Balancon prodhimin e teprët të sebumit
-Lufton radikalet e lira dhe parandalon shenjat e plakjes.

-Ekstrakt Centella Asiatica
Centella Asiatica është më e njohur për aftësitë e saj në shërimin e plagëve. CICA qetëson dhe zvogëlon inflamacionin e lëkurës.
-Ceramide NP
Ceramide NP është një përbërës i butë që nuk shkakton acarim të lëkurës për shkak të strukturës së tij të ngjashme me lipidin e lëkurës. Forcon barrierën e lëkurës dhe e mbron atë nga stimujt e jashtëm. Ajo e mban lëkurën të hidratuar duke mbajtur lagështinë, duke parandaluar avullimin e hidratimit të lëkurës dhe duke ruajtur ekuilibrin e shëndetshëm të yndyres dhe ujit.
-Squalane
Ky përbërës parandalon avullimin e hidratimit nga lëkura dhe qetëson strukturën e saj. Eshtë jo-irritues, duke e bërë atë të shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.
Si ta përdorni
Pas pastrimit dhe tonifikimit, vendosni produktin në lëkurë në mënyrë të barabartë, duke shmangur sytë dhe gojën. Përdorni si hapin e fundit të rutinës së kujdesit për lëkurën.

Ingredient
Centella Asiatica Extract (50%, strengthens skin-barrier), Water, Caprylic/Capric Triglyceride (skin-conditioning agents), Macadamia Ternifolia Seed Oil (occlusive), Squalane (occlusive), Butylene Glycol (humectants), Cetearyl Alcohol (emulsion stabilizers), Glycerin (humectants), Niacinamide (brightening), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Potassium Cetyl Phosphate (emulsifying agents), Behenic Acid (emulsifying agents), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract (skin-conditioning agents), Betaine (humectants), Tromethamine (pH adjusters), Palmitic Acid(emulsifying agents), Hydrogenated Lecithin (emulsifying agents), Stearic Acid (emulsifying agents), Caprylyl Glycol (emollient), Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract (skin-conditioning agents), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Perilla Ocymoides Seed Extract (skin-conditioning agent), Beta-Glucan (skin conditioning agents), Carbomer (viscosity increasing agents), Argania Spinosa Kernel Oil (emollient), Xanthan Gum (viscosity increasing agents), Hydroxyethylcellulose (viscosity increasing agents), Sodium Carbomer (viscosity increasing agents), Adenosine (strengthens skin barrier), Spent Grain Wax (skin-conditioning agent), Asiaticoside (strengthens skin barrier) , Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Phytosphingosine (skin-conditioning agent), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Myristic Acid (emulsifying agents), Arachidic Acid (emulsifying agents), Tocopherol (antioxidant)

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Purito

Related Products