Ondo Beauty 36.5 Retinol & Ginseng Youth Preserving Treatment

Sale

Ondo Beauty 36.5 Retinol & Ginseng Youth Preserving Treatment

Çmimi origjinal qe: 3,400L.Çmimi i tanishëm është: 3,060L.

Kremi më i mirë forcues për fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Një formulë e fuqishme me retinol, peptide me efekt Botox dhe ekstrakt ginseng për të luftuar thatësinë, dobësinë dhe linjat e shprehjes. Nëse jeni duke kërkuar për hidratim të thellë, qëndrueshmëri dhe lëkurë rrezatuese, ky është kremi perfekt për ju.

Përshkrim

Kremi më i mirë forcues për fytyrën, qafën dhe dekoltenë. Një formulë e fuqishme me retinol, peptide me efekt Botox dhe ekstrakt ginseng për të luftuar thatësinë, dobësinë dhe linjat e shprehjes. Nëse jeni duke kërkuar për hidratim të thellë, qëndrueshmëri dhe lëkurë rrezatuese, ky është kremi perfekt për ju.
Formula e re e kremës për ruajtjen e rinisë me Retinol & ginseng ka të njëjtat veti dhe përfitime kundër plakjes, por tani mund ta përdorni në fytyrën tuaj, në qafë dhe dekolte. Përqindja e aromës është zvogëluar për ta bërë atë të përshtatshme për fytyrën dhe rreth syve, dhe gjithashtu është testuar dermatologjikisht për t’u siguruar që është e sigurt për lëkurën e ndjeshme.
Këtë e arrin falë formulës eksperte që përmban përbërësit kryesorë kundër plakjes:
– Kompleks 2% peptide me efekt Botox që punon për të forcuar lëkurën.
– 3% gjalpë shea për të ushqyer thellësisht lëkurën.
– 0,05% retinol, përbërës kundër plakjes që ndihmon në përmirësimin e prodhimit natyral të kolagjenit, duke e lënë lëkurën më të tonifikuar dhe më të lëmuar.
Përmban gjithashtu niacinamid, një antioksidant që qetëson lëkurën, duke ndriçuar ngjyrën dhe zvogëlon njollat e errëta; ekstrakt ginseng, një rrënjë e Azisë Juglindore e përdorur për shekuj në mjekësinë tradicionale si “burimi i rinisë”; acid hialuronik për hidratim të thellë; dhe ceramide për të rritur hidratimin dhe riparimin të lëkurës.
Përdorimi:
Aplikoni një shtresë të hollë në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe masazhojeni derisa të përthithet. Filloni duke e përdorur dy netë në javë, pasi përmban retinol, me të cilin lëkura juaj duhet të mësohet si fillim. Pas kësaj, mund të rrisni dozën, por mos harroni të aplikoni gjithmonë krem kundër diellit çdo mëngjes.
Ingredientët:
Aqua (Water/Eau), Glycerin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Butylene Glycol, Panax Ginseng Root Extract, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Pentapeptide-4, Retinol, Ceramide NP, Nelumbo Nucifera Flower Water, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Eclipta Prostrata Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Viola Odorata Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Oil, Jasminum Officinale (Jasmine) Oil, Cananga Odorata (Ylang-Ylang) Flower Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Pogostemon Cablin Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Juniperus Virginiana Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Artemisia Vulgaris Oil, Ferula Galbaniflua (Galbanum) Resin Oil, Glucose, Fructose, Fructooligosaccharides, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Lecithin, Sorbitan Laurate, Glyceryl Stearate, Sodium Phytate, Hydroxyethylcellulose, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Polysorbate 20, PEG-100 Stearate, BHT.

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Ondo Beauty 36.5

Related Products