MEISANI Your Bes-Tea BHA Spot Patches

Sale

MEISANI Your Bes-Tea BHA Spot Patches

Çmimi origjinal qe: 1,200L.Çmimi i tanishëm është: 1,080L.

Fletë aknesh me vaj të pemës së çajit dhe acid salicilik. Kombinimi i përbërësve eksfolues, qetësues dhe mbrojtës ndihmojnë në trajtimin e akneve, zvogëlimin e shfaqjes së njollave dhe përshpejtojnë procesin e shërimit natyror.

SKU: 11644 Kategori: , , , ,

Përshkrim

Të formuluara me 0,7% vaj të pemës së çajit, 0,5% acid salicilik dhe acid hialuronik si përbërës kryesorë, këto copëza janë krijuar për të ndihmuar në pastrimin e njollave, parandalimin e akneve dhe mbrojtjen e zonës së prekur nga agresorët e jashtëm. Ata ngjiten lehtësisht në lëkurë, duke inkurajuar eksfolimin dhe duke ndihmuar që njolla të zbehet natyrshëm dhe më shpejt.

Ato ndihmojnë në mbrojtjen dhe hidratimin e zonës, e mbajnë lëkurën në gjendje të mirë dhe e qetësojnë atë.
Acidi salicilik mund të depërtojë në poret, duke tretur përmbajtjen e tyre dhe duke ndihmuar që ato të jenë më të pastra dhe të duken më të vogla, duke përshpejtuar gjithashtu ciklin natyral të rigjenerimit të lëkurës, falë vetive të tij eksfoluese.
Vaji i pemës së çajit në formulën e tij ka veti antibakteriale.
Ato mbrojnë aknet nga faktorët e jashtëm si bakteret, papastërtitë e duarve apo ndotja duke e mbuluar plotësisht ate. Ato gjithashtu e bëjnë më të vështirë krijimin e njollave dhe i pengojne ato të përkeqësohen. Thjesht hapni qesen, merrni me kujdes një copëz pak më të madhe se pika dhe aplikojeni në lëkurë. Lëreni për 8 deri në 12 orë për rezultate më të mira.

Është e rëndësishme të rimbyllni qesen siç duhet pas përdorimit për të mbajtur në gjendje të mirë dhe për të zgjatur efektivitetin e tyre.

Lloji i lëkurës: Njollat tuaja Bes-tea BHA Spot janë të përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht ato me njolla dhe akne, dhe janë testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme.

Vegane

Përbërësit kryesorë: Vaji i pemës së çajit 0,7%, Acidi salicilik 0,5%, hiri vullkanik, ekstrakt i farës së rrushit, fitosfingosinë, ekstrakt epilobium, hialuronat natriumi
Ingredientët:
Acrylates Copolymer, Aqua (Water/Eau), Alcohol Denat., Vinyl Caprolactam/VP/Dimethylaminoethyl Methacrylate Copolymer, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Volcanic Ash, Phytosphingosine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Salicylic Acid, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sodium Metabisulfite, PVP, Polysorbate 80, Phenoxyethanol, Limonene*, Linalool*.

Informacion shtesë

cope

45

Brand

Meisani

Related Products