La Roche Posay Ultra Bi-Phase Micellar Water 

Sale

La Roche Posay Ultra Bi-Phase Micellar Water 

Çmimi origjinal qe: 2,660L.Çmimi i tanishëm është: 2,128L.

Përshkrim

La Roche-Posay Ultra Bi-Phase Micellar Water 

Ky pastrues i grimit përbëhet nga ujë micellar dhe një fazë vajore. Largon grimin nga lëkura e fytyrës dhe syve.

Pra, asnjë grim nuk mund t’i rezistojë: fondatinë, bojë për vetulla, bojë buzësh, eyeliner…

Falë 90% Ujit Micellar, i shoqëruar me 10% Vaj, Uji Micellar Ultra Bifaz heq grimin, madje edhe të papërshkueshëm nga uji dhe kokëfortë, dhe pastron papastërtitë dhe grimcat e imta të ndotjes. Formula e saj minimaliste me 10 përbërës në pH5 respekton barrierën mbrojtëse të lëkurës dhe ekuilibrin e lëkurës së ndjeshme. Ky pastrues i fytyrës përbëhet nga dy faza, njëra është me vaj dhe tjetra është ujore. Uji Micellar ULTRA Bifazik madje heq make-up-in e papërshkueshëm nga uji dhe respekton ekuilibrin e lëkurës së ndjeshme. I pasuruar me ujin termal të burimit La Roche-Posay, ai gjithashtu qetëson lëkurën dhe respekton ekuilibrin fiziologjik.

Faza e yndyrshme e liron lëkurën nga grimi dhe pjesa ujore heq shtresën yndyrore.

Pa parfum, alkool dhe silikone. Përfundim pa yndyrë. Jo ngjitëse.

Përdorimi:

Tundeni shishen derisa të përzihen 2 fazat. Aplikojeni në fytyrë, sy dhe buzë me një jastëk pambuku. Pa shpëlarje.

Ingredientet

AQUA / WATER ,ISOHEXADECANE ,DIPROPYLENE GLYCOL ,PENTYLENE GLYCOL ,SODIUM CHLORIDE ,SODIUM HYDROXIDE , POLOXAMER 182 ,HYDROXYACETOPHENONE , CITRIC ACID ,CI 61565 / GREEN 6 (FIL B236674/1).

Informacion shtesë

ml

400

Brand

La Roche Posay

Related Products