La Roche Posay Promo Anthelios Uvmune 400 Invisible Fluid SPF50+ 50ml & Free Thermal Spring Water 50ml set

-18%

La Roche Posay Promo Anthelios Uvmune 400 Invisible Fluid SPF50+ 50ml & Free Thermal Spring Water 50ml set

Çmimi origjinal qe: 3,100L.Çmimi i tanishëm është: 2,550L.

SKU: 11683 Kategori: , , ,

Përshkrim

Anthelios Uvmune 400 Invisible Fluid SPF50+

Formulë ultra-rezistente e zhvilluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Ideale për lëkurë normale/mikse.
Një formulë fluide e rehatshme me mbrojtje shumë të lartë, me spektër të gjerë, që është ultra rezistente ndaj ujit, djersës dhe rërës.
Mbrojtje optimale SPF 50+ e përforcuar kundër rrezeve UVA falë sistemit të patentuar të filtrimit Mexoryl400 të kombinuar me ujin e burimit termal La Roche Posay.

Formula minimaliste është e testuar në lëkurë të ndjeshme.
Testuar dhe ritestuar për efikasitetin dhe butësinë e saj në lëkurën e ndjeshme. Është gjithashtu hipoallergjike.
I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, të gjitha fototipet.

PËRBËRËSIT AKTIV

1. MEXORYL 400: Risia e La Roche Posay në mbrojtjen UV: filtër i ri ekskluziv UV që mbron nga UVA ultra i gjatë.

2. TEKNOLOGJIA E RRJETAVE: Mbrojtje shumë e lartë në një teksturë të padukshme në një formulë jo të yndyrshme dhe jo ngjitëse. Mikro pikat e tij grupohen së bashku për të formuar një mbrojtje të fortë duke siguruar mbrojtje homogjene, jo migruese dhe shumë rezistente.

Përdorimi :
Për përdorim të përditshëm dhe ekspozim në diell. Shkundni para përdorimit. Aplikoni produktin kundër diellit pak para ekspozimit. Aplikojeni shpesh dhe me bollëk për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Uji Termal La Roche Posay

Kombinimi unik i mineraleve dhe elementëve gjurmë, si Seleni, i japin ujit të burimit termal La Roche-Posay, të provuara shkencërisht veti qetësuese, zbutëse dhe antioksiduese.
Një sprej uji termal me një formulë strikte për të minimizuar rrezikun e intolerancës. I përshtatshëm për të rriturit dhe foshnjat. Lëkura e ndjeshme dhe/ose e irrituar nga faktorë të jashtëm (dielli, trajtimet dermatologjike, etj.). Mikro-pikat depërtojnë menjëherë në lëkurë për qetësim intensiv dhe të menjëhershëm.

E testuar nën kontroll dermatologjik
Pa paraben
Pa Alkool
Hipoalergjik (i testuar ndaj alergjive)
Jo komedogjenik (nuk i bllokon poret)

Përdorimi :
Spërkateni më pas lëreni të depërtojë 2-3 minuta. Hiqni butësisht spërkatjen e tepërt.

Informacion shtesë

ml

50 + 50

Brand

La Roche Posay

Related Products