La Roche Posay Anthelios Mineral One SPF50+

Sale

La Roche Posay Anthelios Mineral One SPF50+

Çmimi origjinal qe: 3,100L.Çmimi i tanishëm është: 2,480L.

La Roche-Posay Anthelios Mineral One SPF50+ është një krem kundër diellit me filtra mineral 100% që siguron një mbrojtje të madhe të spektrit nga rrezatimi UVA/UVB dhe gjithashtu nga rrezet infra të kuqe dhe të dukshme.

Spastroje

Përshkrim

La Roche-Posay Anthelios Mineral One SPF50+
La Roche-Posay Anthelios Mineral One SPF50+ është një krem kundër diellit me filtra mineral 100% që siguron një mbrojtje të madhe të spektrit nga rrezatimi UVA/UVB dhe gjithashtu nga rrezet infra të kuqe dhe të dukshme.
I pasur me ujë termal të burimit La Roche-Posay dhe vitaminë E, ofron veti antioksiduese duke ndihmuar në parandalimin e stresit oksidativ të shkaktuar nga ndotja e përditshme, ndërsa hidraton dhe qetëson lëkurën. Përveç kësaj, kjo formulë unike kundër diellit përmban gjithashtu Acid Hyaluronik i cili do të hidratojë thellësisht lëkurën dhe do ta mbajë atë të hidratuar.
Me një gamë të gjerë ngjyrash, është i lehtë për t’u aplikuar dhe do të unifikojë në mënyrë të përsosur tonin e lëkurës tuaj.
Mbrojtja dhe hidratimi i këtij kremi kundër diellit është aleati i përsosur për të ndihmuar në parandalimin e plakjes duke i dhënë lëkurës tuaj një mbulim të bukur natyral.

Përdorimi

Aplikoni La Roche-Posay Anthelios Mineral One SPF50+ në fytyrë në mënyrë të barabartë dhe në doza të bollshme në mëngjes ose 30 minuta para ekspozimit në diell. Përsëriteni shpesh, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir, në mënyrë që të ruani nivele të larta mbrojtjeje.

Ingredientët
Aqua/​Water, Titanium Dioxide [Nano] Titanium Dioxide, Diisopropyl Sebacate, Glycerin, Alcohol Denat, Isopropyl Palmitate, Caprylic/​Capric Triglyceride, Propanediol, Ethylhexyl Methoxycrylene, Diethylhexyl Syringylidenemalonate, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, Isocetyl Stearate, Titanium Dioxide, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Tocopherol, Alumina, Aluminum Stearate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Lecithin, Lysine, Magnesium Chloride, Polyhydroxystearic Acid, Pullulan, Sclerotium Gum, Silica, Sodium Hyaluronate, Sodium Lauroyl Glutamate, Stearalkonium Hectorite, Xanthan Gum, Parfum/​Fragrance

Informacion shtesë

Nuanca

Light 01, Medium 02, Bronze 03

Brand

La Roche Posay

Related Products