Isntree Hyaluronic Acid Toner

Isntree Hyaluronic Acid Toner

2,200L

Acidi hialuronik është një element natyral i lëkurës dhe molekulat e tij tërheqin ujin 1000 herë të vëllimit të tyre.

SKU: 10768 Kategori: ,

Përshkrim

Isntree Hyaluronic Acid Toner
Çfarë bën acidi hialuronik për lëkurën?
Acidi hialuronik është përbërësi që keni në lëkurë por sasia e tij zvogëlohet për shkak të plakjes. Kur lëkura juaj thahet, është e lehtë të keni një barrierë të dobët të lëkurës, prandaj duhet ta hidratoni mirë lëkurën.

Faktorët natyrorë të hidratimit
SODIUM PCA + Beta Glukan + Panthenol.

Molekulat ruajnë siç duhet lagështinë në shtresën e thatë të lëkurës dhe mbushin boshllëqet për të forcuar barrierën e lëkurës.

Formula me bazë uji
Formula e saj e hollë me bazë uji hidraton lëkurën dhe nuk ka ndjesi të rrëshqitjes dhe ngjitjes, e cila njihet si karakteristikë e Acidit Hyaluronik.

Rekomandohet për ata…
-Të cilët kanë nevojë për tonik hidratues
-Të cilët kërkonin një tonik hidratues por jo të yndyrshëm
-Ata që duan një tonik që përthithet shpejt

Acidi hialuronik është një element natyral i lëkurës dhe molekulat e tij tërheqin ujin 1000 herë të vëllimit të tyre.

Ato ndihmojnë në ruajtjen e ujit thelbësor të lëkurës duke parandaluar avullimin.

Përdorimi

Dy mënyra për të hidratuar lëkurën
1. Përdoreni me pambuk

Lagni një copë pambuku me toner dhe më pas rrëshqitni atë në të gjithë fytyrën tuaj

2. Përdoreni atë si fletë maskë

Kur ndjeni thatësi, njomni një copë pambuku me tonik, vendosini ato në lëkurë për 5-10 minuta.

Ingredientët
Water, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Trehalose, Sodium PCA, Glycerin, Hyaluronic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea Extract, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Panthenol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Isntree

Related Products