Benton Air Fit UV Defense Sun Cream SPF50+ PA++++

-28%

Benton Air Fit UV Defense Sun Cream SPF50+ PA++++

Çmimi origjinal qe: 2,200L.Çmimi i tanishëm është: 1,590L.

Një krem kundër diellit kimik me spektër të gjerë SPF50+ PA++++ për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV.

Availability: S’ka stok SKU: 10908 Kategori: ,

Përshkrim

Benton Air Fit UV Defense Sun Cream SPF50+ PA++++
Një krem kundër diellit kimik me spektër të gjerë SPF50+ PA++++ për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV.

Certifikuar nga një organizatë e njohur evropiane e testimit klinik.
Përmban ekstraktin e centella asiatica, panthenol, glicyrrhizate dikalium, niacinamid dhe tokoferol për të hidratuar dhe ushqyer lëkurën duke forcuar barrierën e saj por edhe duke ndihmuar në njëtrajtësimin e tonit të saj.

Vjen në një formulë hidratuese dhe në një konsistencë kremi të lehtë që nuk lë ngjyrë të bardhë, nuk yndyros dhe nuk ngjit lëkurën.
I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Përdorimi

Merrni një sasi të përshtatshme dhe aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë.

Ingredientët
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/​Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Tromethamine, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Xanthan Gum, N-Butyl Alcohol

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Benton

Related Products