Beauty of Joseon Light On Serum Centella + Vita C

Beauty of Joseon Light On Serum Centella + Vita C

1,900L

Shfaqni shkëlqimin tuaj të brendshëm dhe përjetoni përthithje të shpejtë, përfitime të fuqishme kundër plakjes dhe kujdes qetësues që e çon kujdesin e lëkurës tuaj në një nivel krejtësisht të ri.

Përshkrim

Beauty of Joseon Light On Serum Centella + Vita C

Ju prezantojmë me serumin më të ri nga Beauty of Joseon, Light On Serum- një përzierje dinamike me 68% Centella asiatica dhe 10% Acidit Askorbik 3-O-Etil. Shfaqni shkëlqimin tuaj të brendshëm dhe përjetoni përthithje të shpejtë, përfitime të fuqishme kundër plakjes dhe kujdes qetësues që e çon kujdesin e lëkurës tuaj në një nivel krejtësisht të ri.

Ndryshe nga produktet e zakonshme të vitaminës C, formula e avancuar e serumit Light On siguron stabilitet, efikasitet dhe një përvojë qetësuese, duke e bërë atë një perlë vërtet të jashtëzakonshme në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës.

Luftoni njollat e errëta dhe arrini një ton lëkure më të njëtrajtshme me këtë përzierje të fuqishme.

-I pasuruar me ekstrakt Centella, qetëson irritimet dhe është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën e ndjeshme. Ekstrakti Centella asiatica me një përmbajtje të lartë të përbërësve aktivë përdoret dhe përzihetpër të përmirësuar dhe hidratimin e lëkurës.
-3-O-Etil Acid Askorbik 10%
Është një derivat i vitaminës C me stabilitet të përmirësuar ndaj vitaminës C të pastër që mund të mbajë një gjendje të qëndrueshme për 90 ditë edhe në 40°C. Krahasuar me derivatet e tjera të vitaminës C, ajo ka afinitet të lartë të lëkurës, kështu që siguron absorbim të shkëlqyeshëm dhe është më pak irritues, duke punuar me lehtësi në lëkurë.

Nuk ngjit dhe nuk është i yndyrshëm.

Përdorimi:
Pomponi një sasi të përshtatshme serumi dhe aplikojeni në mënyrë të barabartë në të gjithë lëkurën.

Ingredientët:

CENTELLA ASIATICA EXTRACT, 3-O-ETHYL ASCORBIC ACID, GLYCERIN, PROPANEDIOL, BETAINE, DICAPRYLYL CARBONATE, METHYL TRIMETHICONE, CETYL ETHYLHEXANOATE, PANTHENOL, LAMINARIA JAPONICA EXTRACT, ECLIPTA PROSTRATA LEAF EXTRACT, PHELLODENDRON AMURENSE BARK EXTRACT, CITRUS UNSHIU PEEL EXTRACT, BRASSICA OLERACEA ACEPHALA LEAF EXTRACT, HYDROLYZED GARDENIA FLORIDA EXTRACT, HYDROGENATED LECITHIN, CETEARYL ALCOHOL, WATER, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SILICA, BISABOLOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, HYDROLYZED JOJOBA ESTERS, CETEARYL OLIVATE, SORBITAN OLIVATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, POLYGLYCERYL-10 MYRISTATE, ADENOSINE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, BETA-GLUCAN, BUTYLENE GLYCOL, SORBITAN ISOSTEARATE, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, MALTODEXTRIN, ARGININE, CARBOMER, ASCORBIC ACID POLYPEPTIDE, 1,2-HEXANEDIOL, HYDROXYACETOPHENONE, ETHYLHEXYLGLYCERIN

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Beauty of Joseon

Related Products