KUNDAL Ultra Micro Whip Perlite Cleansing Foam

Sale

KUNDAL Ultra Micro Whip Perlite Cleansing Foam

Çmimi origjinal qe: 1,590L.Çmimi i tanishëm është: 1,272L.

Kjo shkumë pastruese e fytyrës nga Kundal, e pasur me minerale nga argjila, heq tërësisht makeup-in, papastërtitë dhe yndyrën e tepërt nga lëkura duke pastruar poret në thellësi. E formuluar me ingredientë natyralë, kjo shkumë pastruese qetëson irritimet, ul skuqjen, ka veti antibakteriale, eksfolion butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, pastron dhe ngushton poret dhe ruan pH natyral të lëkurës.

SKU: 11508 Kategori: , , , , Etiketa: ,

Përshkrim

Kjo shkumë pastruese e fytyrës nga Kundal, e pasur me minerale nga argjila, heq tërësisht makeup-in, papastërtitë dhe yndyrën e tepërt nga lëkura duke pastruar poret në thellësi.

Ka një formulë të lehtë me mikrobubbles e cila shkumon lehtësisht në një shkumë të dendur që pastron plotësisht lëkurën,, duke e lënë atë të butë si mëndafsh dhe të shëndetshme.

E formuluar me ingredientë natyralë, kjo shkumë pastruese qetëson irritimet, ul skuqjen, ka veti antibakteriale, eksfolion butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, pastron dhe ngushton poret dhe ruan pH natyral të lëkurës.

Pastron butësisht dhe lëkurat sensitive dhe problematike, pa I acaruar ato.

Minerali argjilor Perlite ka veti të heqë yndyrën e tepërt nga lëkura pa e tharë atë, duke krijuar një pamje mat e duke kontribuar kështu në pastrimin e plotë te poreve.

Gjithashtu ka në përberje 27 ekstrakte të ndryshme me origjinë bimore që bëjnë hidratim të fuqishëm të lëkurës.

Përdorimi:

Hidheni produktin në duar dhe me levizje rrotulluese silleni atë në formën e një shkume të dendur. Aplikojeni në fytyrë dhe fërkojeni butësisht në formë masazhi derisa të ndjeni se lëkura është pastruar mirë. Shpëlajeni me ujë.

Ingredientët:

Myristic Acid, Glycerin, Stearic Acid, Butylene Glycol, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Decyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Perlite, Fragrance, Glyceryl Stearate, 1,2-Hexanediol, PEG-100 Stearate, Chlorphenesin, Polyquaternium-7, Palmitic Acid, Arachidic Acid, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Honey Extract, Oleic Acid, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Capric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Root Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Morus Alba Fruit Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Ziziphus Jujuba Fruit Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Astragalus Membranaceus Root Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Cordyceps Sinensis Extract, Helichrysum Italicum Extract, Thuja Orientalis Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Leaf Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Acanthopanax Senticosus (Eleuthero) Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Cassia Tora Seed Extract, Chrysanthemum Indicum Flower Extract, Eucommia Ulmoides Extract, Inula Helenium Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Lotus Corniculatus Flower Extract, Paeonia Suffruticosa Extract, Petroselinum Sativum (Parsley) Extract, Polygonum Aviculare Extract, Prunella Vulgaris Extract, Psidium Guajava Leaf Extract, Rheum Undulatum Root/Stalk/Stem Extract, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Sargassum Fulvellum Extract, Sophora Japonica Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamidopropyl Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Coco-Betaine, Sodium Chloride, Hexylene glycol

Informacion shtesë

ml

175

Brand

Kundal

Related Products