KUNDAL Mugwort Soothing Energy Serum

Sale

KUNDAL Mugwort Soothing Energy Serum

Çmimi origjinal qe: 1,990L.Çmimi i tanishëm është: 1,791L.

Serum per fytyren me 3 funksione: qetesues, hidratues dhe eksfoliues, me ekstraktin e Artemisias. Rekomandohet per te gjithe ata qe duan nje serum hidratues qe perthithet shpejt, qe kerkojne nje lekure te lemuar dhe te shendetshme dhe qe duan te qetesojne lekuren sensitive te irrituar.

SKU: 11524 Kategori: , , , , , , Etiketa: , ,

Përshkrim

Serum per fytyren me 3 funksione: qetesues, hidratues dhe eksfoliues, me ekstraktin e Artemisias.

Rekomandohet per te gjithe ata qe duan nje serum hidratues qe perthithet shpejt, qe kerkojne nje lekure te lemuar dhe te shendetshme dhe qe duan te qetesojne lekuren sensitive te irrituar.

Permban:

  • 75 % ekstrakt Mugwort/Artemisia nga ishulli Jeju – veti antibakteriale dhe anti-inflamatore, qeteson lekuren e irrituar dhe ul inflamacionin, trajtues ideal per lekure akneike dhe te ndjeshme.
  • Pantenol 5000 ppm– per hidratim te thelle dhe afatgjate
  • Efekt peeling ne 4 hapa me ane te acideve AHA, BHA, PHA dhe LHA
  • AHA – eksfoljon qelizat e vdekura te lekures, zbardh njollat dhe shenjat qe lene aknet, parandalojne formimin e njollave te reja nga dielli apo aknet, ulin dukshmerine e rrudhave dhe linjave te holla, permiresojne ne teresi teksturen duke e bere lekuren me te lemuar, me te shendetshme dhe me radiante.
  • BHA – eksfoliojne qelizat e vjetra te lekures, nxisin rigjenerimin qelizor, tresin yndyren dhe sebumin duke pastruar poret dhe pikat e zeza.
  • PHA – eksfoliues qe hidratojne lekuren dhe nxisin rigjenerimin qelizor.
  • LHA – eksfoliues te bute me veti anti-inflamatore qe qetesojne lekuren akneike.
  • Adenosine dhe Niacinamide per nje lekure te paster dhe te ndritshme me ane te efektit te tyre zbardhues dhe antirrudhe

 

Perdorimi:

Pas larjes dhe perdorimit te tonerit, me ane te pikatores aplikoni disa pika te formules se serumit ne lekure dhe masazhojeni ate butesisht. Lejojeni te perthithet dhe vazhdoni me aplikimin e hidratuesit.

Ingredientet:

Artemisia extract (750,000 ppm), purified water, methylpropanediol, niacinamide, methylgluses-20, centella asiatica extract, tea tree leaf extract, medicinal wheat extract, cacao seed extract, Ceylon cinnamon bark extract, bergamot oil, glycerin, octyl Dodeceth-16, Panthenol, Tromethamine, Carbomer, Salicylic Acid, Betaine Salicylate, Xanthan Gum, Adenosine, Disodium EDTA, Sodium Polyacrylate, PVM/MA Copolymer, Gluconolactone , Dextrin Citric Acid, Capryloyl Salicylic Acid, Capryloyl Glycine, Hexylene Glycol, Sarcosine 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Limonene, Linalool

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Kundal

Related Products