Heimish Marine Care Retinol Eye Serum

-21%

Heimish Marine Care Retinol Eye Serum

Çmimi origjinal qe: 2,400L.Çmimi i tanishëm është: 1,890L.

Nje formule stabile dhe e bute, jo irrituese, me 0.1% Retinol. Niacinamide 5% kujdeset per rregullimin e tonit dhe ndricimin e lekures nderkohe qe Retinoli 0.1% kujdeset per rrudhat dhe elasticitetin. Lekura e zones se syve do duket e re dhe e terhequr, rrezellitese dhe e fresket. Formule qe nuk ngjit dhe nuk vajis lekuren. Teksture xheli shume hidratues.

SKU: 11554 Kategori: , , , Etiketa: , , ,

Përshkrim

Hapi i pare ne luften kunder moshes!

Nje formule stabile dhe e bute, jo irrituese, me 0.1% Retinol.

Niacinamide 5% kujdeset per rregullimin e tonit dhe ndricimin e lekures

Retinoli 0.1% kujdeset per rrudhat dhe elasticitetin

Lekura e zones se syve do duket e re dhe e terhequr, rrezellitese dhe e fresket. Formule qe nuk ngjit dhe nuk vajis lekuren. Teksture xheli shume hidratues.

Mund ta aplikoni dhe ne fytyre, ne zonen nazolabiale per te luftuar rudhat dhe shenjat e moshes ne cdo zone qe deshironi.

Per cdo tip lekure

  • Lufton rrudhat dhe linjat e holla rreth syve, rrathet e erret rreth dhe poshte syve dhe lekuren e lodhur e te varur
  • Ideale per ata qe kerkojne nje serum per zonen e syve qe perthithet shpejt dhe nuk le mbetje ne lekure

Perdorimi:

Pas larjes se fytyres dhe aplikimit te tonerit, merrni nje sasi te vogel, sa nje kokerr gruri, te serumit te syve dhe masazhojeni ne zonen perreth syve, sidomos aty ku rrudhat jane me te theksuara. Nese doni ta perdorni ne te gjithe fytyren, perseri mjafton nje sasi e vogel, sa nje kokerr bizeleje, per te gjithe fytyren.

Ingredientet:

Water,Undaria Pinnatifida Extract, Hizikia Fusiforme Extract,Laminaria Japonica Extract,Ecklonia Cava Extract,Hydrogenated Lecithin,1,2-Hexanediol, Glycerin, Propanediol,Niacinamide,Hydrogenated Polydecene,Butylene Glycol,Caprylic/capric Triglyceride,Cholesterol,Retinol,Macadamia Ternifolia Seed Oil,Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols,Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate,Polyglyceryl-10 Laurate,Potassium Cetyl Phosphate,Chitosan,Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate,Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate,Cetearyl Alcohol,Biosaccharide Gum-1,Ethylhexylglycerin,Polyglyceryl-3 Distearate,Glyceryl Stearate Citrate,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter,1.2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate,| Glycol Stearate SE,| Cetearyl Alcohol,Stearic Acid,Phenyl Trimethicone,Sorbitan Stearate,Hydrogenated Polyisobutene |Simethicone,Panthenol,[Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,Sorbitan Isostearate,| Polvsorbate 60,Coptis Japonica Extract,Hydroxyacetophenone,Carbomer,|Tromethamine,Fragrance,Adenosine,Disodium EDTA,Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract,Dextrin,Gelidium Cartilagineum Extract,|Chlorella Minutissima Extract,Plankton Extract,Sargassum Fulvellum Extract,[Hydrolyzed Sponge,Spirulina Platensis Extract

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Heimish

Related Products