La Roche Posay Effaclar Serum Ultra Concentrated 30ml & Effaclar Foaming Gel 50ml & Anthelios Oil Correct SPF50+ 3ml

Sale

La Roche Posay Effaclar Serum Ultra Concentrated 30ml & Effaclar Foaming Gel 50ml & Anthelios Oil Correct SPF50+ 3ml

Çmimi origjinal qe: 5,800L.Çmimi i tanishëm është: 4,640L.

Set i La Roche Posay:

 1. La Roche Posay Effaclar Serum(30 ml) – Një serum shumë i përqendruar që synon imperfeksionet dhe zvogëlon shfaqjen e njollave dhe papërsosmërive. Serum klinikisht I provuar që redukton dukshëm imperfeksionet, vijat e holla dhe rrudhat.
 2. La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel (50 ml) – Xhel shkumues pastrues për lëkurë të yndyrshme me pidolate zink. Pastron në mënyrë të efektshme papastërtitë dhe yndyrën duke respektuar ekuilibrin e pH të lëkurës.

 3. La Roche Posay Anthelios Oil Correct Daily Gel-Cream SPF50+ (3 ml) – Një formulë shumë mbrojtëse e krijuar posaçërisht për lëkurën e yndyrshme. Ky krem ​​diellit ne trajte xheli lejon lëkurën “të marrë frymë” duke kontrolluar prodhimin e sebumit.

Përshkrim

Set i La Roche Posay:

 1. La Roche Posay Effaclar Serum(30 ml) – Një serum shumë i përqendruar që synon imperfeksionet dhe zvogëlon shfaqjen e njollave dhe papërsosmërive. Serum klinikisht I provuar që redukton dukshëm imperfeksionet, vijat e holla dhe rrudhat.
 2. La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel (50 ml) – Xhel shkumues pastrues për lëkurë të yndyrshme me pidolate zink. Pastron në mënyrë të efektshme papastërtitë dhe yndyrën duke respektuar ekuilibrin e pH të lëkurës.

 3. La Roche Posay Anthelios Oil Correct Daily Gel-Cream SPF50+ (3 ml) – Një formulë shumë mbrojtëse e krijuar posaçërisht për lëkurën e yndyrshme. Ky krem ​​diellit ne trajte xheli lejon lëkurën “të marrë frymë” duke kontrolluar prodhimin e sebumit.

La Roche Posay Effaclar Serum

Një serum shumë i përqendruar që synon imperfeksionet dhe zvogëlon shfaqjen e njollave dhe papërsosmërive.

Vetite:

 • Serum klinikisht I provuar që redukton dukshëm imperfeksionet, vijat e holla dhe rrudhat.
 • Synon imperfeksionet.
 • Zvogëlon shfaqjen e vijave të imëta dhe rrudhave.
 • Poret dukshëm ngushtohen.
 • Rregullon sekretimin e sebumit.
 • Targeton reduktimin e shenjave.

PËRBËRËSIT AKTIV: ACID SALICILIK + LHA + ACID GLIKOLIK

Formulë e pasur me acid salicilik, LHA dhe acid glikolik ndihmon në zhbllokimin e poreve, zbut dukshëm sipërfaqen e lëkurës dhe stimulon rinovimin e qelizave të lëkurës.

Mikro-eksfolon për të zhbllokuar thellësisht poret nga qelizat e vdekura dhe sebumi.

NIACINAMIDE: E njohur për të forcuar barrierën e lëkurës për të ndihmuar në luftimin e humbjes së lagështisë dhe luftimin e dehidratimit.

UJI TERMAL LA ROCHE-POSAY: Për shkak të përbërjes unike minerale, ky ujë ka veti qetësuese të cilat zvogëlojnë acarimet e lëkurës.

Perdorimi:

Përdoreni një herë në ditë si pjesë e rutinës tuaj të natës. Masazhoheni butësisht në lëkurë, duke shmangur konturin e syve. Shmangni ekspozimin e zgjatur në diell dhe aplikoni SPF çdo ditë ndërsa përdorni këtë produkt.

Ingredientet:

Aqua / Water , Alcohol Denat. , Propanediol , Glycolic Acid , Niacinamide , Dimethyl Isosorbide , Pentylene Glycol , Salicylic Acid , Sodium Hydroxide , Peg-60 Hydrogenated Castor Oil , Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid , Citric Acid , Peg-30 Glyceryl Cocoate , Capryloyl Salicylic Acid , Biosaccharide Gum-1 , Maltodextrin , Phytic Acid , Polyquaternium-10 , Parfum / Fragrance.

 

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel

Lares përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme , me imperfeksione dhe të prirur për akne. Xheli pastrues shkumues i fytyrës pastron butësisht lëkurën dhe largon papastërtitë dhe sebumin e tepërt duke përdorur agjentë pastrimi të zgjedhur për të respektuar lëkurën e ndjeshme. Formula e saj e kombinuar me Ujë termal qetësues La Roche-Posay kufizon rrezikun e acarimit.
Lëkura pastrohet butësisht nga papërsosmëritë dhe pikat e zeza zvogëlohen.
PH fiziologjik – pa alkool.
Sebum, imperfeksione, pika të zeza.

Perdorimi:

Vendoseni në dorë me pak ujë dhe aplikojeni në fytyrë, duke masazhuar butësisht. Shpëlarje tërësisht.

Ingredientet:

UJË, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-8, COCO-BETAINE, HEXYLENE GLYCOL, SODIUM CHLORIDE, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, ZINC PCA, SODIUM HYDROXIDE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM.

 

La Roche Posay Anthelios Oil Correct Daily Gel-Cream SPF50+

Një formulë shumë mbrojtëse e krijuar posaçërisht për lëkurën e yndyrshme. Ky krem ​​kundër diellit ka një konsistencë xhel që lejon lëkurën “të marrë frymë” duke kontrolluar prodhimin e sebumit.

Ky krem ​​kundër diellit ka një përfundim mat që zgjat deri në 16 orë rresht. Nga ana tjetër, ai mbron lëkurën nga rrezet UV dhe dëmtimet e diellit. Kështu, lëkura nuk është ngjitëse ose me yndyrë të tepërt, ndërsa është plotësisht e mbrojtur nga dielli.

Përmban ingridientë si Acidi Salicilik, Niacinamide dhe Zink , perfekt për lëkurën e ndjeshme të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve dhe njollave.

Këta përbërës zvogëlojnë papërsosmëritë e lëkurës, poret e zgjeruara dhe shkëlqimin e tepërt gjatë gjithë ditës. Në të njëjtën kohë, shenjat e fotoplakjes korrigjohen dhe parandalohen përmes ekspozimit në diell.

Lloji i lëkurës: lëkurë normale në të yndyrshme, e ndjeshme, e prirur ndaj akneve

Përdorimi:

Aplikoni para ekspozimit në diell në fytyrë. Riaplikoni shpesh dhe mjaftueshëm sasi për mbrojtje maksimale gjatë ditës.

Ingredientët

Water , Silica, Isopropyl Palmitate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dicaprylyl Ether, Niacinamide, Drometrizole Trisiloxane, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Diisopropyl Adipate, Triethanolamine, Glycerin, Zea Mays Starch / Corn Starch, Diisopropyl Sebacate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Pentylene Glycol, Tocopherol, Sodiumstearoyl Glutamate, Perlite, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Ci 15510 / Orange 4, Ci 16035 / Red 40, Inulin Lauryl Carbamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, P-Anisic Acid, Salicylic Acid, Silica Silylate, Sodium Polyacrylate, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tromethamine, Xanthan Gum, Zinc Pca, Parfum/Fragrance.

Brand

La Roche Posay

Related Products