YOUTH LAB Wet Skin Dry Touch Tanning Oil SPF50

Sale

YOUTH LAB Wet Skin Dry Touch Tanning Oil SPF50

Çmimi origjinal qe: 3,600L.Çmimi i tanishëm është: 2,700L.

YOUTH LAB Vaj për nxirje me SPF50 siguron një nxirje me pamje të shëndetshme ndërsa mbron nga rrezet e dëmshme UV.

Availability: S’ka stok SKU: 10956 Kategori: , , , , ,

Përshkrim

YOUTH LAB Wet Skin Dry Touch Tanning Oil SPF50
YOUTH LAB Vaj për nxirje me SPF50 siguron një nxirje me pamje të shëndetshme ndërsa mbron nga rrezet e dëmshme UV.
Për këtë qëllim, formula e tij jokomedogjene dhe vegane është e pasuruar me beta-karoten që stimulon procesin natyral të nxirjes, pasi rrit prodhimin natyral të melaninës.
Gjithashtu, ky produkt ka një veprim 2-në-1, pasi jo vetëm që përmirëson nxirjen, por gjithashtu ka një përqendrim të lartë të filtrave UVA/UVB, duke siguruar një mbrojtje të lartë nga dielli.
Për më tepër, ky vaj i papërshkueshëm nga uji ka një teknologji inovative “Aplikimi i lëkurës së lagur”, duke ju lejuar të aplikoni produktin edhe në lëkurë të lagur.
Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të shijoni aktivitetet e përgjithshme në natyrë të mbrojtur plotësisht nga faktorët dëmtues të diellit.
Mbi të gjitha, ky produkt i lehtë për t’u aplikuar ka një teksturë aromatike me prekje të thatë, prandaj ofron një ndjesi më të rehatshme në lëkurë me një notë të lehtë shalqini, trëndafili dhe magnolie. Në përgjithësi, ky vaj i testuar dermatologjikisht e lë lëkurën të freskët, rrezatuese dhe me një prekje të mëndafshtë.

Përdorimi
Aplikoni YOUTH LAB Wet Skin Dry Tanning Oil SPF50 në të gjithë trupin, fytyrën dhe qafën, 30 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikoni shpesh për të ruajtur një mbrojtje perfekte nga dielli, veçanërisht pas djersitjes ose notit.

Ingredientët
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Pcm and Nitro Musk Compounds Free Alcohol Denat, C12-C15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Methicone, Homosalate, Octocrylene, Dimethicone, Disiloxane, Isododecane, Phenyl Trimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate,Polyurethane-64, Parfum, Cyclopentasiloxane, Bht, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Beta Carotene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Youth Lab

Related Products