Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream

Sale

Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream

Çmimi origjinal qe: 5,150L.Çmimi i tanishëm është: 3,863L.

Brightening Vit-C Gel Cream është një xhel krem jo i yndyrshëm, hidratues, me Acid L-Askorbik të stabilizuar (Vitaminë C) që rikthen shkëlqimin dhe tonin e njëtrajtshëm të lëkurës, duke ofruar kështu një pamje më rrezatuese, rinore.

Availability: S’ka stok SKU: 11068 Kategori: , , ,

Përshkrim

Youth Lab Brightening Vit-C Gel Cream
Brightening Vit-C Gel Cream është një xhel krem jo i yndyrshëm, hidratues, me Acid L-Askorbik të stabilizuar (Vitaminë C) që rikthen shkëlqimin dhe tonin e njëtrajtshëm të lëkurës, duke ofruar kështu një pamje më rrezatuese, rinore.

Falë teknologjisë së tij “water gel”, ky xhel-krem hidraton dhe ndriçon thellësisht lëkurën pa jetë, lufton shenjat e dehidratimit dhe ka efekt antioksidues.
Për më tepër, falë Acidit Askorbik të Stabilizuar (Vitamina C) parandalon shenjat e fotoplakjes (përfshirë dritën blu), ndërkohë që qetëson, mbron dhe hidraton lëkurën.

E disponueshme në një paketim hermetik! Duke zgjedhur një ambalazh hermetik shmanget kontaminimi, dehidratimi dhe oksidimi i kremit, nga ekspozimi me ajrin dhe kontakti me duart.

Teknologjia e avancuar “Water Gel” garanton që produkti të përthithet në çast, pa lënë yndyrë apo njesi të rëndë në lëkurë. Falë aromës së tij të veçantë dhe ndjesisë së këndshme, është një zgjedhje e shkëlqyer për të gjitha llojet e lëkurës (përfshirë lëkurën e ndjeshme).

I testuar dermatologjikisht – Jo komedogjen – Pa parabene dhe gluten.

Përdorimi

Aplikojeni çdo ditë, ditën ose/dhe natën, në lëkurë të pastër dhe të thatë, në fytyrë, qafë dhe dekolte. Për rezultate të dukshme në ndryshimet e hiperpigmentimeve dhe shenjat e plakjes, rekomandohet përdorimi i kombinuar me Brightening Vit-C Serum.

Ingredientët

Aqua, Glycerin, Ethyl Oleate, HDI / Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, 3-o-Ethyl Ascorbic Acid, Caprylyl Methicone, Panthenol, Niacinamide, Tocopherol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Parfum, Microcrystalline Cellulose, Polyglyceryl-3 Stearate, Cellulose Gum, Hydrogenated Lecithin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate / Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Phenylpropanol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Silica, Citral, Citronellol, Limonene, Linalool, Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI77891).

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Youth Lab

Related Products