Youth Lab Body Guard SPF 30

Youth Lab Body Guard SPF 30

3,100L

Locioni i ri kundër diellit në formë spreji, për fytyrën dhe trupin, është rezistent ndaj ujit dhe përhapet lehtësisht dhe në mënyrë të barabartë pa lënë shenja të yndyrshme dhe të bardha.

Përshkrim

Youth Lab Body Guard SPF 30
Locioni i ri kundër diellit në formë spreji, për fytyrën dhe trupin, është rezistent ndaj ujit dhe përhapet lehtësisht dhe në mënyrë të barabartë pa lënë shenja të yndyrshme dhe të bardha. Ofron mbrojtje të lartë nga rrezatimi UVA & UVB, ka veprim antioksidues, ndërkohë që përmirëson nivelet e lagështisë dhe mbrojtjes së lëkurës, duke parandaluar fotoplakjen.
Me një aromë të këndshme, zgjedhje ideale për ekspozim të zgjatur në diell si dhe për adhuruesit e ujit dhe sporteve.
E testuar dermatologjikisht, pa parabene dhe gluten.

Përbërësit aktivë:
Teknologjia e kristaleve të lëngëta: rrit depërtimin e përbërësve aktivë dhe aplikimin uniform të produktit.
Vitamina E: mbrojtje e fortë antioksidante dhe rikthim i elasticitetit të lëkurës.
Filtra natyralë UVA & UVB: mbrojtje nga dielli.

Ingredientët
SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Soy Free, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Nitro Musk Free Aqua (Water), Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isoamyl Laurate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Caprylyl Methicone, Dimethicone, Methylne Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetearyl Glucoside, VP/Eicosene Copolymer, Sorbitan Olivate, Ethylhexyl Triazone, Methylpropanediol, Capylyl Glycol, Decyl Glucoside, Polysorbate-60, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Phenylpropanol, Tocopheryl Acetate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Parfum (Fragrace), Chlorphenesin, Propanediol /Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf/Origanum Majorana (Sweet Marjoram) Leaf/Hippophae Rhamnoids (Sea Buckthorn) Fruit/Ribes Grossularia (Gooseberry) Fruit Ferment Filtrate.

Informacion shtesë

ml

200

Related Products