Vichy Promo LiftActiv Specialist B3 Serum (30ml) & Collagen Specialist Cream (15ml) Set

Përshkrim

Vichy Promo LiftActiv Specialist B3 Serum (30ml) & Collagen Specialist Cream (15ml) Set

Paketimi përfshin:
1. Serum Vichy Liftactiv Specialist B3 (30ml) – Serum fytyre per rrudhat dhe pikat e zeza
Njollat e errëta kërkojnë kujdes të vecaqntë. Ato jo vetëm që janë të vështira për t’u trajtuar, por mund të shtohen dhe të zmadhohen nën veprimin e agresorëve të përditshëm. Serumi B3 Specialist Liftactiv është serumi i ri i Vichy i pasuruar me Vitaminë B3. Përbërja e tij e fuqishme dhe hipoalergjike korrigjon shenjat e shkaktuara nga mosha dhe ndikimi i faktorëve të jashtëm (ndotja, rrezatimi UV) për një lëkurë më uniforme, të pastër, që rrezaton vitalitet dhe rini.
Karakteristikat:
o Lufton njollat e errëta
o Njëtrajtëson tonin e pabarabartë
o Ndihmon në sheshimin e rrudhave
o Lufton pamjen monotone të lëkurës

Veçoritë:
o I përshtatshëm për të gjitha tonet/mgjyrat e lëkurës
o Pa Paraben, parfum dhe alkool
o Hipoalergjik
o I testuar dermatologjikisht

2. Vichy LiftActiv Collagen Specialist Cream (15ml) – Krem antirrudhe me Peptide & Vitaminë C

Frymëzuar nga gjenerata e re e procedurave estetike jo-invazive, kremi I Vichy New Liftactiv Collagen Specialist është çelësi i lëkurës rinore. I pasuruar me përbërësit më të fuqishëm dermatologjikë me origjinë natyrale, ai aktivizon procesin e rigjenerimit të lëkurës, duke korrigjuar efektet e humbjes së kolagjenit. Ka një teksturë të mrekullueshme dhe krijon një ndjesi të menjëhershme lifting dhe rehatie.
Ky formulim I ri ka 3 herë më shumë peptide dhe kolagjen të trefishtë!

Përfitimet:
o Aktivizon rigjenerimin e lëkurës
o Bën mbushjen e rrudhave
o Tonifikon lëkurën
o Reduktimi i diskolorimeve, njollave dhe qukave

Përbërësit kryesorë
o Biopeptidet e gjelbra: Fragmente proteinike me origjinë nga bizelet, të afta për të luftuar kundër shenjave të plakjes që shkakton specifikisht humbja e kolagjenit në lëkurë.
o Vitamina CG: Me veti antioksidante dhe veprim kundër njollave dhe ndryshimeve të ngjyrës
o Vitamina B3: Falë veprimit të saj antihiperpigmentues në shtresën bazale të lëkurës në thellësi, ajo ka aftësinë të reduktojë dukshëm njollat dhe të parandalojë shfaqjen e njollave të reja
o Uji termal mineral Vichy: Forcon barrierën natyrale të lëkurës

Serum Vichy Liftactiv Specialist B3 (30ml)
Përdorimi:
o Përdoreni si hapin e parë në rutinën tuaj të kujdesit të fytyrës pas pastrimit dhe para hidratuesit
o Përdoreni produktin dy herë në ditë për rezultate optimale
o Kthejeni produktin me kokë poshtë dhe shtrydhni bazën e aplikuesit
o Aplikoni disa pika në një fytyrë të pastër dhe të thatë në mëngjes dhe në mbrëmje
o Vendosni SPF gjatë ditës, si hapin e fundit të rutinës së kujdesit të lëkurës
2. Vichy LiftActiv Collagen Specialist Cream (15ml)
Përdorimi:
Aplikojeni çdo mëngjes dhe/ose mbrëmje në lëkurë të pastër të thatë, pas serumit.

Serum Vichy Liftactiv Specialist B3 (30ml)
Ingredientët:
AQUA / WATER / EAU • BUTYLENE GLYCOL • NIACINAMIDE • HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID • GLYCERIN • HYDROXYETHYL UREA • PROPYLENE GLYCOL • GLYCOLIC ACID • TRANEXAMIC ACID • ALLANTOIN • SODIUM HYDROXIDE • PHENOXYETHANOL • CHLORPHENESIN • ASCORBYL GLUCOSIDE • CAPRYLYL GLYCOL • HYDROLYZED RICE PROTEIN • VITREOSCILLA FERMENT • TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE • XANTHAN GUM • PENTYLENE GLYCOL

2. Vichy LiftActiv Collagen Specialist Cream (15ml)
Ingredientët:
AQUA / WATER ● GLYCERIN ● DIMETHICONE ● ISOHEXADECANE ● ALCOHOL DENAT. ● SILICA ● HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID ● PROPANEDIOL ● SYNTHETIC WAX ● PEG-10 DIMETHICONE ● EPERUA FALCATA BARK EXTRACT ● PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE ● STEARYL ALCOHOL ● SORBITAN OLEATE ● DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER ● DIMETHICONE/POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER ● CETEARETH-6 ● SODIUM ACRYLATES COPOLYMER ● SODIUM CITRATE ● SODIUM HYDROXIDE ● SODIUM PHYTATE ● CYCLODEXTRIN ● ADENOSINE ● ASCORBYL GLUCOSIDE ● NYLON-12 ● ISOPROPYL ALCOHOL ● PROPYLENE CARBONATE ● DIPROPYLENE GLYCOL ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● CAPRYLYL GLYCOL ● ACETYL TETRAPEPTIDE-9 ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● DEXTRIN ● PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT ● TOCOPHEROL ● PHENOXYETHANOL ● CI 15985 / YELLOW 6 ● CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE ● PARFUM / FRAGRANCE

Related Products