Vichy Mineral 89 Probiotic Fractions Concentrate

Sale

Vichy Mineral 89 Probiotic Fractions Concentrate

Çmimi origjinal qe: 4,600L.Çmimi i tanishëm është: 3,680L.

Vichy mineral 89 fractions probiotic është një serum hidratues dhe riparues për lëkurën e brishtë, me shenja stresi dhe të ekspozuar ndaj mjediseve urbane.

SKU: 11465 Kategori: , , ,

Përshkrim

Vichy Mineral 89 Probiotic Fractions Concentrate
Ky formulim me veprim antioksidant korrigjon ngjyrën e zbehtë, zbut rrudhat duke rikthen elasticitetin.
.
Ingredientët aktivë:
Fraksionet probiotike: Riparojnë funksionin barrierë të lëkurës duke stimuluar rigjenerimin e epidermës; Nxisin mbrojtjen natyrale të lëkurës duke kombinuar vetitë antioksiduese dhe mbështetjen e sistemit imun të lëkurës;
Uji vullkanik Vichy: Lindur në vullkanet e Auvergne. I pasur me 15 minerale esenciale. Forcon mbrojtjen natyrale të lëkurës;
4% Niacinamide: Veprim anti-inflamator dhe qetësues;
Vitamina E: Përbërës antioksidant që mbron lëkurën nga radikalet e lira.

Benefitet:
I sigurt dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik.
Hidraton intensivisht
Promovon rigjenerimin e lëkurës
Përforcon barrierën natyrale të lëkurës
Njëtrajtëson teksturën e lëkurës
Zvogëlon rrudhat
Rikthen elasticitetin e lëkurës
Eliminon shenjat e stresit
Forcon mbrojtjen imunitare dhe antioksiduese të lëkurës
Lëng i lehtë si dhe teksturë e freskët
Pa alkool dhe pa aromë

Mënyra e përdorimit:
Pastrojeni mirë fytyrën dhe thajeni atë.
Aplikojeni serumin në mënyrë të njëtrajtshme, duke e masazhuar në të gjithe fytyrën. Shmangni zonën e syve.

Ingredientët:
AQUA / WATER / EAU – NIACINAMIDE – PROPANEDIOL – PEG/PPG/POLYBUTYLENE GLYCOL-8/5/3 GLYCERIN – GLYCERIN – METHYL GLUCETH-20 – PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL – CARBOMER – SODIUM HYALURONATE – TOCOPHEROL – HYDROXYACETOPHENONE – CITRIC ACID – VITREOSCILLA FERMENT – CAPRYLYL GLYCOL – BIOSACCHARIDE GUM-1 – MALTODEXTRIN – BUTYLENE GLYCOL

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Vichy

Related Products