Vichy LiftActiv Vitamin C Serum 15%

Sale

Vichy LiftActiv Vitamin C Serum 15%

Çmimi origjinal qe: 5,900L.Çmimi i tanishëm është: 4,720L.

I lehtë, përthithet shpejt, jo ngjitës dhe jo i yndyrshem, serumi i Vichy me 15% Vitamine C ndihmon në ndriçimin e lëkurës, përmirëson tonin e pabarabartë të lëkurës dhe zvogëlon shfaqjen e linjave të holla e jo vetëm.

SKU: 11268 Kategori: ,

Përshkrim

Serumi i Vitaminës C ndihmon në shkëlqimin, strukturën e fortë dhe të lëmuar të lëkurës në 10 ditë
Formula e fuqishme e serumit të fytyrës pa vaj përmirëson pamjen e linjave të holla dhe tonin e pabarabartë të lëkurës. Serumi i fuqishëm kundër plakjes është i formuluar me 11 përbërës që ndihmojnë në luftimin e shenjave të plakjes së parakohshme të lëkurës.I lehtë, përthithet shpejt, jo ngjitës dhe jo i yndyrshem
Ideale për rutinën e kujdesit të lëkurës në mëngjes
Ngjyra e formulës mund të errësohet me kalimin e kohës, por kjo nuk ka asnjë efekt në efikasitetin e produktit
Dizajni i ri i aplikuesit ndihmon në parandalimin e kontaminimit të formulës. Dizajni i paketimit të qelqit me ngjyrë të errët për të ngadalësuar oksidimin dhe dëmtimet e tjera të përshpejtuara nga drita.
Ideale për të gjitha llojet e lëkurës
Dermatologu dhe testuar alergjik

Përbërësit kryesorë
15% Vitamina C ndihmon në ndriçimin e lëkurës, përmirëson tonin e pabarabartë të lëkurës dhe zvogëlon shfaqjen e linjave të holla pasi vetitë e saj antioksidante mbrojnë lëkurën nga stresi mjedisor
Vitamina E dhe antioksidantë të tjerë ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga radikalet e lira
Uji vullkanik Vichy me burim nga vullkanet franceze përmban 15 minerale thelbësore për të ndihmuar në forcimin e barrierës së lëkurës dhe për të mbrojtur lëkurën nga faktorët e dëmshëm mjedisor si rrezet UV dhe ndotja.
Perdorimi
Aplikojeni çdo mëngjes për të marrë nivelin optimal të mbrojtjes kundër stresit oksidativ nga ekspozimi në diell gjatë ditës.
Për fuqinë maksimale të produktit, ruajeni në një vend të freskët dhe të thatë dhe mbajeni larg nxehtësisë dhe dritës.Ndiqeni me krem dielli.
Ingredientet
689124 05 – INGREDIENTS: AQUA / WATER / EAU • ASCORBIC ACID • BUTYLENE GLYCOL • DIPROPYLENE GLYCOL • GLYCERIN • HYDROLYZED LUPINE PROTEIN • HYDROLYZED RICE PROTEIN • PINUS PINASTER BARK/ BUD EXTRACT • HYDROLYZED HYALURONIC ACID • NEOHESPERIDIN DIHYDROCHALCONE • SODIUM HYALURONATE • PENTYLENE GLYCOL. Code F.I.L. : N283557/1

Brand

Vichy

Related Products