Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum 20 ml + Gift Collagen Specialist Cream 15 ml Set

Sale

Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum 20 ml + Gift Collagen Specialist Cream 15 ml Set

Çmimi origjinal qe: 6,000L.Çmimi i tanishëm është: 4,800L.

Përshkrim

Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum 20 ml + Gift Collagen Specialist Cream 15 ml Set

Paketimi përfshin:
1. Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum 20 ml
Serumi Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C është një serum fytyre, i cili përmban 15% vitaminë C të pastër. Ai rrit mbrojtjen e lëkurës ndaj faktorëve të jashtëm, falë vetive antioksidante të vitaminës C. Përbërja e tij inovative kombinon ujin vullkanik Vichy me përbërësit jashtëzakonisht të vlefshëm pycnogenol, acidin hialuronik dhe vitaminën E. Kjo formulë rikthen shkëlqimin e lëkurës brenda 10 ditëve, vepron kundër stresit oksidativ dhe redukton linjat e imëta, duke rezultuar në një pamje të relaksuar dhe më të freskët.
Vecoritë:
o Zbut lëkurën
o Ofron mbrojtje antioksiduese
o Jep një pamje rrezatuese
o E përshtatshme për të gjitha tippet e lëkurës

2. Vichy LiftActiv Collagen Specialist Cream (15ml) – Krem antirrudhë me Peptide & Vitaminë C
Frymëzuar nga gjenerata e re e procedurave estetike jo-invazive, kremi I Vichy New Liftactiv Collagen Specialist është çelësi i lëkurës rinore. I pasuruar me përbërësit më të fuqishëm dermatologjikë me origjinë natyrale, ai aktivizon procesin e rigjenerimit të lëkurës, duke korrigjuar efektet e humbjes së kolagjenit. Ka një teksturë të mrekullueshme dhe krijon një ndjesi të menjëhershme lifting dhe rehatie.
Ky formulim I ri ka 3 herë më shumë peptide dhe kolagjen të trefishtë!
Përfitimet:
o Aktivizon rigjenerimin e lëkurës
o Bën mbushjen e rrudhave
o Tonifikon lëkurën
o Reduktimi i diskolorimeve, njollave dhe qukave

Përbërësit kryesorë
o Biopeptidet e gjelbra: Fragmente proteinike me origjinë nga bizelet, të afta për të luftuar kundër shenjave të plakjes që shkakton specifikisht humbja e kolagjenit në lëkurë.
o Vitamina CG: Me veti antioksidante dhe veprim kundër njollave dhe ndryshimeve të ngjyrës
o Vitamina B3: Falë veprimit të saj antihiperpigmentues në shtresën bazale të lëkurës në thellësi, ajo ka aftësinë të reduktojë dukshëm njollat dhe të parandalojë shfaqjen e njollave të reja
o Uji termal mineral Vichy: Forcon barrierën natyrale të lëkurës

Efikasiteti:
o 96% Reduktim i rrudhave
o 77% Lëkurë më e fortë
o 87% Lëkurë më e lëmuar
(Studim Self-Assessment në 90 gra për 8 javë.)

Veçoritë:
o Teksturë kadifeje/velvet
o Pa mikroplastikë, fenoksietanol dhe parabene
o Hipoalergjike
o I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe të gjitha tonalitetet
Përbërës të rëndësishëm:
o Vit C – antioksiduese, ul inflamacionin dhe skuqjen, zbardh zonat e hiperpigmentuara dhe lufton njollat, hidraton, rrit prodhimin e kolagjenit
o Pycnogelon – hidratues, Lufton shenjat e plakjes
o Acid Hialuronic – hidratim
o Vit E – ushqen lëkurën, redukton dëmtimin nga rrezatimi UV, Lufton radikalet e lira
Përdorimi:
Aplikoni disa pika në një fytyrë të pastër dhe të thatë, një herë në ditë.
Rekomandohet të aplikoni krem kundër diellit me një indeks mbrojtës të paktën SPF20.
Rekomandohet të shmangni ekspozimin në diell.

1. Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum 20 ml
Ingredientët:
Aqua/Water, Ascorbic Acid, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, Glycerin, Laureth-23, Neohesperidin Dihydrochalcone, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Pinus Pinaster Bark/Bud Extract

2. Vichy LiftActiv Collagen Specialist Cream (15ml)
Ingredientët:
AQUA / WATER ● GLYCERIN ● DIMETHICONE ● ISOHEXADECANE ● ALCOHOL DENAT. ● SILICA ● HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID ● PROPANEDIOL ● SYNTHETIC WAX ● PEG-10 DIMETHICONE ● EPERUA FALCATA BARK EXTRACT ● PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE ● STEARYL ALCOHOL ● SORBITAN OLEATE ● DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER ● DIMETHICONE/POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER ● CETEARETH-6 ● SODIUM ACRYLATES COPOLYMER ● SODIUM CITRATE ● SODIUM HYDROXIDE ● SODIUM PHYTATE ● CYCLODEXTRIN ● ADENOSINE ● ASCORBYL GLUCOSIDE ● NYLON-12 ● ISOPROPYL ALCOHOL ● PROPYLENE CARBONATE ● DIPROPYLENE GLYCOL ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● CAPRYLYL GLYCOL ● ACETYL TETRAPEPTIDE-9 ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● DEXTRIN ● PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT ● TOCOPHEROL ● PHENOXYETHANOL ● CI 15985 / YELLOW 6 ● CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE ● PARFUM / FRAGRANCE

Brand

Vichy

Related Products