Vichy Liftactiv Specialist Collagen Anti-ageing Day Cream 50ml

Sale

Vichy Liftactiv Specialist Collagen Anti-ageing Day Cream 50ml

Çmimi origjinal qe: 5,900L.Çmimi i tanishëm është: 4,720L.

I frymëzuar nga gjenerata e re e procedurave estetike, Kremi i Ditës Liftactiv Specialist Collagen ka si target të gjitha shenjat e plakjes që lidhen me humbjen e kolagjenit. Me kalimin e moshës, kolagjeni natyrshëm zvogëlohet në sasi duke bërë që lëkura jonë të shfaqë shenja të shumta plakjeje. Kremi i Ditës Liftactiv Specialist Collagen rrit prodhimin e kolagjenit të lëkurës dhe lufton shenjat e plakjes duke hequr rrudhat dhe linjat e holla dhe duke sjellë një ton më të njëtrajtshëm të lëkurës. I pasur në vitaminë CG dhe biopeptide mbrojtëse të kolagjenit, Kremi i Ditës Liftactiv Specialist Collagen ka një formulë të butë, që lë një prekje prej kadifeje dhe zbut menjëherë lëkurën tuaj.

SKU: 11471 Kategori: , , ,

Përshkrim

Vichy Liftactiv Specialist Collagen Anti-ageing Day Cream 50ml

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

Vitamina CG – forme e vitaminës C me veti te ngjashme antioksidante dhe anti-age.
Biopeptidet – veti hidratuese, zbusin linjat e holla dhe rrudhat
Uji mineral Vichy

Përfitimet kryesore:
lufton shenjat e dukshme të plakjes të lidhura me humbjen e kolagjenit
Njëtrajtëson rrudhat dhe linjat e holla
Njëson tonin e lëkurës
Hipoalergjike
E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht

Mënyra e përdorimit:
Aplikoni Vichy Liftactiv Specialist cdo mëngjes dhe/ose mbrëmje në lëkurë të pastër të thatë.

Ingredientët:
AQUA / WATER ● GLYCERIN ● DIMETHICONE ● ISOHEXADECANE ● ALCOHOL DENAT. ● SILICA ● HYDROXYETHYLPIPERAZINE ETHANE SULFONIC ACID ● PROPANEDIOL ● SYNTHETIC WAX ● PEG-10 DIMETHICONE ● EPERUA FALCATA BARK EXTRACT ● PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE ● STEARYL ALCOHOL ● SORBITAN OLEATE ● DIMETHICONE/PEG-10/15 CROSSPOLYMER ● DIMETHICONE/POLYGLYCERIN-3 CROSSPOLYMER ● CETEARETH-6 ● SODIUM ACRYLATES COPOLYMER ● SODIUM CITRATE ● SODIUM HYDROXIDE ● SODIUM PHYTATE ● CYCLODEXTRIN ● ADENOSINE ● ASCORBYL GLUCOSIDE ● NYLON-12 ● ISOPROPYL ALCOHOL ● PROPYLENE CARBONATE ● DIPROPYLENE GLYCOL ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● CAPRYLYL GLYCOL ● ACETYL TETRAPEPTIDE-9 ● SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE ● DISTEARDIMONIUM HECTORITE ● DEXTRIN ● PISUM SATIVUM EXTRACT / PEA EXTRACT ● TOCOPHEROL ● PHENOXYETHANOL ● CI 15985 / YELLOË 6 ● CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE ● PARFUM / FRAGRANCE

Brand

Vichy

Related Products