Vichy Liftactiv Retinol Specialist Deep Wrinkles Serum 30ml

Sale

Vichy Liftactiv Retinol Specialist Deep Wrinkles Serum 30ml

Çmimi origjinal qe: 6,000L.Çmimi i tanishëm është: 4,800L.

SKU: 11407 Kategori: , , , ,

Përshkrim

Vichy Liftactiv Retinol Specialist Deep Wrinkles Serum
Serumi me Retinol është një serum i zhvilluar posaçërisht për të zbutur rrudhat e thella, të vazhdueshme dhe, si rezultat, për të rivendosur një pamje rinore në fytyrë.
Ai përbëhet nga 0,2% retinol i pastër, 1% fraksione me prejardhje nga probiotikët dhe ujë vullkanik Vichy.

Për të vepruar në të gjitha shenjat e plakjes së lëkurës, veçanërisht rrudhat më rezistente, Serumi Specialist Retinol është zhvilluar me një grup përbërësish aktivë shumë të fuqishëm. Prandaj, duke e aplikuar atë gjatë natës – një kohë të ditës kur rinovimi i qelizave përmirësohet dhe ka prodhim më të madh të elastinës, kolagjenit dhe acidit hialuronik – do të vini re një teksturë më të pastër, më të plotë dhe më elastike.

E formuluar për të parandaluar oksidimin nga agjentët e jashtëm.
Rezultatet e vërtetuara klinikisht.
Zbut pamjen e të gjitha llojeve të rrudhave.
Lëkura është më e njëtrajtshme dhe e plotë.
Strukturë qumshti, jo e yndyrshme.
I përshtatshëm për të gjitha llojet dhe tonet e lëkurës.

Përdorimi
Kur filloni filloni të përdorni për herë të parë serum me retinol, filloni me një përdorim maksimal dy herë në javë, kur lëkura krijon tolerancë ndaj produktit, rriteni përdorimin në 2-3 herë në javë dhe më pas çdo natë tjetër. Mos e përdorni në kombinim me ndonjë produkt tjeter acid në të njëjtën rutinë. Aplikojeni këtë serum pas pastrimit. Masazhoni pak nga serumi ( një sasi sa një bizele) me majat e gishtave butësisht në lëkurë delikate. Shmangni zonën delikate të syve dhe ndiqni gjithmonë me një spfSPF50 në mëngjes.

Ingredientet
AQUA / WATER / EAU • GLYCERIN • PENTYLENE GLYCOL • ISONONYL ISONONANOATE • ALCOHOL DENAT. • DICAPRYLYL ETHER • GLYCINE SOJA OIL / SOYBEAN OIL • PROPYLENE GLYCOL • PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES • HYDROLYZED RICE PROTEIN • HYDROXYACETOPHENONE • PALMITOYL TETRAPEPTIDE-7 • PALMITOYL TRIPEPTIDE-1 • PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE • SODIUMHYALURONATE • SODIUMHYDROXIDE • TRISODIUMETHYLENEDIAMINEDISUCCINATE • VITREOSCILLA FERMENT • RETINOL • DICAPRYLYL CARBONATE • AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE • BUTYLENE GLYCOL • CAPRYLYL GLYCOL • CARBOMER • GLYCERYL ISOSTEARATE • POLYSORBATE 20 • PPG-6-DECYLTETRADECETH-30 • SODIUM LACTATE • TOCOPHEROL • XANTHAN GUM.

Informacion shtesë

ml

30

Brand

Vichy

Related Products