Vichy Ideal Soleil Emulsion Fluide Dry Touch SPF 50

Sale

Vichy Ideal Soleil Emulsion Fluide Dry Touch SPF 50

Çmimi origjinal qe: 3,000L.Çmimi i tanishëm është: 2,400L.

Capital Soleil Mattifying Face Dry Touch SPF 50 ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga efektet e dëmshme të diellit dhe rrezet e tij UV.

Availability: S’ka stok SKU: 11469 Kategori: ,

Përshkrim

Vichy Ideal Soleil Emulsion Fluide Dry Touch SPF 50
Ka një përfundim të butë, të thatë, pa shkëlqim, rezistent ndaj ujit. Formulimi përfshin një sistem filtri me spektër të gjerë dhe Mexoryl me bazë UVA-UVB fotostabile.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:
Ujë termal mineral Vichy

Benefitet:
SPF 50
Sistemi i filtrave me spektër të gjerë
I përshtatshëm për lëkurë të kombinuar
Shkëlqim zero, përfundim rezistent ndaj ujit
I pasuruar me Ujë Termal Mineral Vichy
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
Hipoalergjike

Mënyra e përdorimit:
Mbroni lëkurën tuaj ndaj diellit me Capital Soleil Mattifying Face Dry Touch SPF 50. Aplikojeni çdo ditë si hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës. Riaplikoni SPF gjatë ditës, sidomos ne rast ekspozimi te zgjatur ne diell, notit ose aktivitetit fizik.

Ingredientët:
AQUA / WATER • HOMOSALATE • SILICA • ETHYLHEXYL SALICYLATE • ETHYLHEXYL TRIAZONE • C12-15 ALKYL BENZOATE • BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE • DROMETRIZOLE TRISILOXANE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE • OCTOCRYLENE • GLYCERIN • PENTYLENE GLYCOL • STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER • POTASSIUM CETYL PHOSPHATE • PARFUM / FRAGRANCE • CAPRYLYL METHICONE • ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER • ALUMINUM HYDROXIDE • CAPRYLYL GLYCOL • CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT • DIMETHICONE • DISODIUM EDTA • INULIN LAURYL CARBAMATE • PEG-8 LAURATE • PHENOXYETHANOL • POTERIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT • STEARIC ACID • STEARYL ALCOHOL • TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID • TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE • TOCOPHEROL • TRIETHANOLAMINE • XANTHAN GUM • ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT / GINGER ROOT EXTRACT

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Vichy

Related Products