Vichy Idéal Soleil 3-in-1 Anti-Dark Spots Tinted Care SPF50 50ml

Sale

Vichy Idéal Soleil 3-in-1 Anti-Dark Spots Tinted Care SPF50 50ml

Çmimi origjinal qe: 3,700L.Çmimi i tanishëm është: 2,960L.

Vichy Idéal Soleil me SPF 50 me veprim 3-në-1 kundër njollave të errëta është një krem kundër diellit me veti kundër hiperpigmentimit që ndihmon në zbehjen e njollave të errëta dhe e bën tonin e lëkurës uniform, falë pigmenteve universale që ka në përbërje. Formula përmban Phe-Resorcinol, një përbërës aktiv kundër hiperpigmentimit, i cili ndihmon në zbehjen e njollave të errëta ekzistuese dhe parandalon shfaqjen e njollave të reja.

SKU: 11472 Kategori: , , ,

Përshkrim

Vichy Idéal Soleil me SPF 50 me veprim 3-në-1 kundër njollave të errëta është një krem kundër diellit me veti kundër hiperpigmentimit që ndihmon në zbehjen e njollave të errëta dhe e bën tonin e lëkurës uniform, falë pigmenteve universale që ka në përbërje. Formula përmban Phe-Resorcinol, një përbërës aktiv kundër hiperpigmentimit, i cili ndihmon në zbehjen e njollave të errëta ekzistuese dhe parandalon shfaqjen e njollave të reja.

Karakteristikat
o Ngjyra: nuancë universale
o Mbulimi: i lehtë
o Tekstura: kremoze
o Problemet e lëkurës: njollat e moshës, hiperpigmentimet
o Koha e aplikimit: mëngjes
o Mosha: 15+
o Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës

Përfitimet kryesore:
o Mbron nga rrezatimi diellor, unifikon tonin e lëkurës, redukton hiperpigmentimet
o Formuluar pa: parabene.

Përbërësit kryesorë:
o Pigmentet me ngjyra minerale – ndihmojnë në njësimin e tonit të lëkurës
o 0.3% Phe-Resorcinol – ndihmon në heqjen e njollave të errëta në lëkurë
o Përbërësit e kremit të diellit ndihmojnë në parandalimin e shfaqjes së njollave të reja
o Uji Mineralizues Vichy pasuron lëkurën me minerale dhe hidraton

Përdorimi:
Shkundeni mirë paketimin përpara përdorimit. Aplikoni Vichy Idéal Soleil 3-në-1 në mëngjes, si hapin e fundit të rutinës suaj të kujdesit të lëkurës. Riaplikoni pas 2 orësh ekspozimi në diell ose në rast aktiviteti fizik apo noti.

Ingredientët:
AQUA / WATER – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – HOMOSALATE – SILICA – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – C12-15 ALKYL BENZOATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – GLYCERIN – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – OCTOCRYLENE – PENTYLENE GLYCOL – STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER – CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – PARFUM / FRAGRANCE – CAPRYLYL METHICONE – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – BUTYLENE GLYCOL – CAPRYLYL GLYCOL – CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT – DIMETHICONE – DISODIUM EDTA – INULIN LAURYL CARBAMATE – PEG-8 LAURATE – PHENOXYETHANOL – PHENYLETHYL RESORCINOL – POTERIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT – STEARIC ACID – STEARYL ALCOHOL – TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID – TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE – TOCOPHEROL – TRIETHANOLAMINE – XANTHAN GUM – ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT / GINGER ROOT EXTRACT

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Vichy

Related Products