VICHY Dercos Anti-Dandruff Sensitive shampoo

Sale

VICHY Dercos Anti-Dandruff Sensitive shampoo

Çmimi origjinal qe: 3,000L.Çmimi i tanishëm është: 2,400L.

SKU: 11405 Kategori: , , ,

Përshkrim

VICHY Dercos Anti-Dandruff Sensitive shampoo
Shampo kundër zbokthit ds Vichy dercos për flokë të yndyrshëm indikohet për trajtimin e zbokthit të dukshëm, të shoqëruar me kruajtje dhe prodhim të parregullt të sebumit.

Heq në mënyrë efektive luspat e zbokthit dhe sebumit, duke lehtësuar kruajtjen dhe parehatinë. I lë flokët me aromë delikate dhe të freskët.

Formula
I zhvilluar me teknologjinë Microbiome Selenium DS (Selenium Disulfide) ky shampo balancon florën mikrobike të kokës. Në këtë mënyrë e bën skalpin më të shëndetshëm, duke minimizuar rrëshqitjen për shkak të dehidrimit ose çekuilibrit të florës. Ky ekuilibër është gjithashtu i dobishëm për kontrollin e prodhimit të tepërt të sebumit.

Formula e saj me silikone të holla, është ideale për flokë më të hollë të yndyrshëm, duke i larë flokët butësisht dhe pa peshuar. Shampo kundër zbokthit Dercos ofron efikasitet të dukshëm që në larjen e parë! Heq në mënyrë efektive luspat e zbokthit dhe sebumit, duke lehtësuar kruajtjen dhe parehatinë. I lë flokët me aromë delikate dhe të freskët.

Lëkura e kokës ndihet e pastruar, e qetësuar, e pastruar dhe sebumi i tepërt reduktohet.

Përdorimi
E zhvilluar posaçërisht për flokë normalë deri të yndyrshëm, formula e saj ju lejon të përdorni ose si kujdes i përditshëm ose sa herë që ndjeni nevojën për të larë flokët.
Ju rekomandojmë që ta përdorni shampon për një periudhë të vazhdueshme prej 4 javësh, për të parandaluar rishfaqjen e zbokthit! Në këtë kuptim, gjatë kësaj periudhe përdoreni si shampo për përdorim të shpeshtë. Aplikojeni në flokë të lagur dhe masazhoni butësisht me majat e gishtave (shmangni fërkimin me thonjtë). Lëreni për 2 minuta në lëkurën e kokës dhe shpëlajeni tërësisht me ujë.

Ingredientet
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Laureth-5 Carboxylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Bisabolol, Farnesol, Hexylene Glycol, Lactic Acid, PEG-150 Distearate, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Proctone Olamine, Polyquaternium-10, Propylene Glycol, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Sodium Lauroyl Glutamate, Parfum (Fragrance).

Informacion shtesë

ml

390

Brand

Vichy

Related Products