Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Ampoules Men x21

Sale

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Ampoules Men x21

Çmimi origjinal qe: 9,300L.Çmimi i tanishëm është: 7,440L.

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampules Anti-Hair Loss Men është një trajtim i gjeneratës së re për rënien e flokëve që vepron në pesë fronte të ndryshme dhe redukton dukshëm rënien e flokëve në vetëm gjashtë javë.

SKU: 11241 Kategori: , , ,

Përshkrim

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Anti-Hair Loss Ampoules Men x21
Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampules Anti-Hair Loss Men është një trajtim i gjeneratës së re për rënien e flokëve që vepron në pesë fronte të ndryshme dhe redukton dukshëm rënien e flokëve në vetëm gjashtë javë.
Përfitimet kryesore: përmirëson mikroqarkullimin në lëkurën e kokës, stimulon folikulat e flokëve dhe ndihmon në normalizimin e ciklit të rritjes së flokëve, përforcon flokët dhe lëkurën e kokës dhe minimizon humbjen e flokëve, është i përshtatshëm për skalp të ndjeshëm;

Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampula Anti-Hair Loss Men është një kujdes intensiv kundër rënies së flokëve që vepron në pesë fronte të ndryshme. Me një formulë të re, këto ampula jo vetëm që stimulojnë folikulat e flokëve dhe ndihmojnë në normalizimin e ciklit të rritjes së flokëve, por gjithashtu përforcojnë flokët dhe skalpin.
-Aminexil përforcon ankorimin e flokëve.
-Arginina dhe kafeina stimulojnë mikroqarkullimin e gjakut. Të dyja ndihmojnë në përthithjen e nutrientëve për folikulën e flokëve dhe përmirësojnë rritjen e flokëve
-Octeina dhe Uji Mineralizues Vichy hidratojnë dhe qetësojnë, duke ribalancuar skalpin.
-SP94 ushqen flokët nga rrënja në majë duke ndërtuar fibrat e flokëve.
Në thelb, patenta e re Aminexil 5 siguron që ekuilibri i kokës të rivendoset dhe flokët të trajtohen nga rrënja në majë. Brenda tre javësh skalpi është më i fortë dhe fibrat e flokëve rifitojnë vitalitetin dhe forcën dhe brenda gjashtë javësh rënia e flokëve reduktohet dukshëm. Në përgjithësi, ai forcon flokët dhe lëkurën e kokës, duke minimizuar rënien e flokëve dhe duke i kthyer flokët në energjinë dhe vitalitetin e tyre.

Mosha e rekomanduar: 20+;
Për gjitha llojet e flokëve;
Formuluar pa: parabene, silikone, sulfate.

Përdorimi:
Aplikoni Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 Ampules direkt në skalp të pastër në flokë të njomë ose të thatë. Aplikojeni me seksione, duke masazhuar lëkurën e kokës me aplikues në një lëvizje zig-zag. Mos e shpëlani.
-Për një trajtim intensiv aplikoni një ampulë në ditë për gjashtë javë.
-Për mirëmbajtje aplikoni tre ampula në javë.
(Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë me ujë. Mos e përdorni në skalp të irrituar.)
Ingredientët
AQUA/WATER, ALCOHOL DENAT, DIAMINOPYRIMIDINE OXIDE, ACRYLATES/BEHENETH-25 METHACRYLATE COPOLYMER, AMINOMETHYL PROPANOL, ARGININE, BHT, CAFFEINE, LACTIC ACID, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PIROCTONE OLAMINE, SAFFLOËER GLUCOSIDE, SODIUM CITRATE, TOCOPHEROL, PARFUM/FRAGRANCE.

Brand

Vichy

Related Products