Vichy Capital Soleil UV-Clear Mattifying Sun Protection SPF50+ with Salicylic Acid for Blemish-Prone Skin

Sale

Vichy Capital Soleil UV-Clear Mattifying Sun Protection SPF50+ with Salicylic Acid for Blemish-Prone Skin

Çmimi origjinal qe: 3,400L.Çmimi i tanishëm është: 2,720L.

SKU: 11419 Kategori: ,

Përshkrim

Vichy Capital Soleil UV-Clear Mattifying Sun Protection SPF50+ with Salicylic Acid for Blemish-Prone Skin
Spf Capital Soleil UV-Clear SPF50+ kundër njollave nga dielli për lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj papërsosmërisë, është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurë të prirur ndaj akneve. Kjo mbrojtje ditore e fytyrës me rreze shumë të lartë UVA (faktori i mbrojtjes 46) dhe UVB me spektër të gjerë UVB është pasuruar me aktivët: 2% niacinamide, 0.3% acid salicilik, sarkozinë dhe fraksione me origjinë probiotike të kombinuara me teknologjinë e avancuar të filtrimit UV, Netlock, duke sjellë përfitime për kujdesin e lëkurës mbrojtje nga dielli që siguron një mbulesë mbrojtjeje pa shkëlqim në lëkurë.

Një teksturë e lëngshme ujore ultra e lehtë që hidraton lëkurën e yndyrshme duke siguruar një efekt matifikimi 12-orësh dhe prekje të thatë, përfundim të padukshëm në të gjitha tonet e lëkurës. Struktura e lëkurës duket e rafinuar, tonifikohet më shumë dhe defektet janë më pak të dukshme. Hipoalergjike. Jo komedogjene.
Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik, në të gjitha nuancat e lëkurës.

Përdorimi:
Aplikojeni si hapin e fundit në rutinën tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës. Aplikojeni me bollëk (rregulli me dy gishta) në fytyrë dhe qafë

Riaplikoni shpesh gjatë gjithë ditës dhe shmangni ekspozimin maksimal në diell kur është e mundur.

Ingredientet
AQUA / WATER / EAU ● ALCOHOL DENAT. ● DIISOPROPYL SEBACATE ● SILICA ● ISOPROPYL MYRISTATE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● ETHYLHEXYL TRIAZONE ● BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● GLYCERIN ● PROPANEDIOL ● C12-22 ALKYL ACRYLATE/HYDROXYETHYLACRYLATE COPOLYMER ● NIACINAMIDE ● DROMETRIZOLE TRISILOXANE ● PERLITE ● CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● BUTYLENE GLYCOL ● CAPRYLYL GLYCOL ● CITRIC ACID ● HYDROXYACETOPHENONE ● HYDROXYETHYLCELLULOSE ● SALICYLIC ACID ● SARCOSINE ● SILICA SILYLATE ● TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ● TOCOPHEROL ● TRIETHANOLAMINE ● TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE ● VITREOSCILLA FERMENT ● ZINC PCA ● PARFUM / FRAGRANCE

Brand

Vichy

Related Products