Vichy Capital Soleil Solar Protective Water SPF 30 Enhanced Tan 200 ml

Sale

Vichy Capital Soleil Solar Protective Water SPF 30 Enhanced Tan 200 ml

Çmimi origjinal qe: 3,400L.Çmimi i tanishëm është: 2,720L.

Kujdes i lartë kundër diellit me mbrojtje SPF30, për fytyrën dhe trupin, në një format unik ujor. I pasuruar me filtra UV me spektër të gjerë dhe me beta karoten natyral për të ndihmuar procesin e nxirjes natyrale në një mënyrë të shendetshme. Ky spray inovativ ka një përbërje të lehtë dhe përthithet plotësisht në lëkurë në një kohë të shpejtë, duke lënë një ndjesi rehatie maksimale.

Përshkrim

Vichy Capital Soleil Solar Protective Water SPF 30 Enhanced Tan 200 ml

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:
o Beta-karoteni natyral – antioksidant natyral, mbrojtës ndaj rrezeve UVB, ul inflamacionin dhe qetëson djegiet e lëkurës
o Ujë termal mineralizues Vichy

Përfitimet kryesore:
o Format inovativ ne trajtë të lehtë ujore
o Kujdesi ndaj diellit me spektër të gjerë SPF30 për të mbrojtur lëkurën tuaj delikate nga efektet e dëmshme të rrezeve UV
o Formulë ultra e lehtë dhe e absorbueshme në lëkurë
o Nuk njollos rrobat
o E pasuruar me beta karoten, e pasur me antioksidantë për t’i dhënë lëkurës një nxirje natyrale
o I testuar dermatologjikisht
o I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme
o Hipoalergjike

Kur të përdoret:
Mbroni lëkurën me Capital Soleil Solar Protective Water SPF 30 Enhanced Tan 10 minuta para ekspozimit në diell, duke e përsëritur aplikimin çdo disa orë, vecanerisht pas notit apo aktivitetit fizik, për një mbrojtje të vazhdueshme gjatë ditës.

Ingredientët:
AQUA / WATER ● HOMOSALATE ● DICAPRYLYL ETHER ● DICAPRYLYL CARBONATE ● OCTOCRYLENE ● ETHYLHEXYL SALICYLATE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● GLYCERIN ● ALCOHOL DENAT. ● ETHYLHEXYL TRIAZONE ● PROPANEDIOL ● DIISOPROPYL SEBACATE ● BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ● PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID ● CAPRYLYL GLYCOL ● CI 40800 / BETA-CAROTENE ● DISODIUM EDTA ● HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL ● PHENOXYETHANOL ● POLY C10-30 ALKYL ACRYLATE ● TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ● TOCOPHEROL ● TRIETHANOLAMINE ● PARFUM / FRAGRANCE

Brand

Vichy

Related Products