Vichy Capital Soleil Mattifying 3-in-1 SPF50

Sale

Vichy Capital Soleil Mattifying 3-in-1 SPF50

Çmimi origjinal qe: 3,700L.Çmimi i tanishëm është: 2,960L.

Locioni i diellit Vichy Capital Soleil Mattifying SPF 50 përdor filtra UVA dhe UVB me spektër të gjerë për të reflektuar rrezet e diellit larg lëkurës duke thithur rrezatimin.

SKU: 11466 Kategori: , , ,

Përshkrim

Vichy Capital Soleil Mattifying 3-in-1 SPF50
Formula është e pasuruar me Ujë Termal Mineralizues Vichy që e mban lëkurën të hidratuar ndërkohë që lufton radikalet e lira – të shkaktuara nga ekspozimi në diell.

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:
Ujë termal mineralizues Vichy

Benefitet:
Mbrojtje me SPF 50
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
Ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga njollat ​​e shkaktuara nga rrezatimi UV
Lë një pamje mat, pa shkëlqim
Veprim kundër njollave
Teksturë e lehtë dhe lehtësisht e absorbueshme
I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme
I testuar dermatologjikisht
Hipoalergjike

Mënyra e përdorimit:
Mbroni lëkurën tuaj me Vichy Capital Soleil Mattifying SPF 50 Face SPF 10 minuta para ekspozimit në diell, duke e përsëritur aplikimin çdo 2-3 orë për mbrojtje më të mirë. Përdoreni si hapin e fundit në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. Shmangni zonën e syve.

Ingredientët:
AQUA / WATER ● HOMOSALATE ● SILICA ● BIFIDA FERMENT LYSATE ● ISONONYL ISONONANOATE ● GLYCERIN ● ETHYLHEXYL TRIAZONE ● BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ● BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE ● DIISOPROPYL SEBACATE ● PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID ● OCTOCRYLENE ● CAPRYLYL METHICONE ● PENTYLENE GLYCOL ● ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE ● TRIETHANOLAMINE ● TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE ● POTASSIUM CETYL PHOSPHATE ● METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO] / METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL ● ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER ● ALUMINUM HYDROXIDE ● AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER ● BUTYLENE GLYCOL ● CAPRYLYL GLYCOL ● DISODIUM EDTA ● GLYCERYL STEARATE ● KAOLIN ● LAURYL METHACRYLATE/GLYCOL DIMETHACRYLATE CROSSPOLYMER ● MYRISTIC ACID ● PALMITIC ACID ● PEG-100 STEARATE ● PHENOXYETHANOL ● POLOXAMER 338 ● POLYGLYCERYL-10 LAURATE ● SILICA SILYLATE ● SODIUM BENZOATE ● SODIUM METHYL STEAROYL TAURATE ● STEARIC ACID ● STEARYL ALCOHOL ● T-BUTYL ALCOHOL ● TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID ● TOCOPHEROL ● PARFUM / FRAGRANCE

Informacion shtesë

ml

50

Brand

Vichy

Related Products