TIAM Vita A Bakuchiol Youth Serum

TIAM Vita A Bakuchiol Youth Serum

2,200L

Një serum me bakuchiol që ndihmon në ngadalësimin e shenjave të plakjes si linjat e holla dhe rrudhat, hiperpigmentimit dhe humbjes së elasticitetit.

SKU: 11214 Kategori: , , ,

Përshkrim

TIAM Vita A Bakuchiol Youth Serum
Një serum me bakuchiol që ndihmon në ngadalësimin e shenjave të plakjes si linjat e holla dhe rrudhat, hiperpigmentimit dhe humbjes së elasticitetit.
Ky serum përmban Vitaminën A + Bakuchiol + Kolagjenin e peshkut, një treshe e fuqishme për të reduktuar pamjen e rrudhave , zbehjen e hiperpigmentimit dhe njollave të akneve, si dhe pertharjen e tyre. Promovon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës për të forcuar dhe rinuar lëkurën me kalimin e kohës.
Formulimi me përqëndrim më të lartë të bakuchiol-it se të vitaminës A, e bën këtë serum përfekt për fillestaret dhe lëkurat e ndjeshme. Irritimi në ditët e para të përdorimit do të jetë minimal ndersa efekti kundër impërfeksioneve maksimal.

Përbërësit kryesorë:

Bakuchiol
Vitamina A ( Retinyl Palmitate)
Kolagjeni i peshkut

Përdorimi:

Në darkë, pasi të keni larë fytyrën dhe tharë plotësisht, aplikoni serumin ne fytyre. Prisni 15 minuta dhe aplikoni hidratuesin.
Kujdes! Mos harroni të aplikoni kremin e diellit në mëngjes.

Ingredientët
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 60, Betaine, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Panthenol, Sorbitan Olivate, Allantoin, Retinyl Palmitate (2,775ppm), Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Tocopheryl Acetate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Bakuchiol (2,000ppm), Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Collagen (1,000ppm), Limonene, Adenosine, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Linalool, Tocopherol.

Informacion shtesë

ml

40

Brand

Tiam

Related Products