TIAM Anti-Blemish Body Lotion 200ml

TIAM Anti-Blemish Body Lotion 200ml

2,200L

Heq butësisht qelizat e vdekura të saj dhe sebumin që shkaktojnë akne, qetëson lëkurën e acaruar dhe zbeh shenjat e akneve.

Përshkrim

TIAM Anti-Blemish Body Lotion 200ml
Shqetësimi i lëkurës:
Aknet e trupit në qafë, gjoks, shpinë, krahë dhe çdo pjesë të trupit tuaj.
Përfitimi i lëkurës:
Heq butësisht qelizat e vdekura të saj dhe sebumin që shkaktojnë akne, qetëson lëkurën e acaruar dhe zbeh shenjat e akneve.

Si funksionon secili përbërës kryesor për të luftuar puçrrat në trup?

1. AHA (Acidi Alfa Hidroksi)
Heq qelizat e akumuluara të vdekura të lëkurës të sipërfaqes së saj.

2. BHA (Beta Hidroksi Acid)
Heq sebumin e tepërt dhe papastërtitë nga poret.

3. Gjethe Calamine & gjethe të pemës së çajit
Ndihmon në qetësimin e skuqjes dhe inflamacionit.

4. Niacinamide
Ndihmon në zbehjen e shenjave të errëta dhe të kuqe.

Përdorimi
1. Pas pastrimit, aplikoni sasinë e duhur në zonat e akneve të trupit.

2. Masazhojeni butësisht locionin për absorbim më të mirë.

Ingredientët
Water, Niacinamide, Propanediol, Alcohol, Cetyl Ethylhexanoate, Calamine, Dimethicone, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Cetearyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Sorbitan Stearate, Allantoin, Salicylic Acid, Lactic Acid, Zinc Pca, (-)-Alpha-Bisabolol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Methylpropanediol, Laurylpyridinium Chloride, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Tocopheryl Acetate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil

Informacion shtesë

ml

200

Brand

Tiam

Related Products