THE PLANT BASE Time Stop Peptide Eye Cream

Përshkrim

THE PLANT BASE Time Stop Peptide Eye Cream
Kremi i syve Plant Base Time Stop Peptide është një krem best seller për sytë me teksturë në trajtë mjalti për të mbrojtur lëkurën nga përbërësit e dëmshëm dhe për të parandaluar shenjat e plakjes.
Ky krem “all-in-one” kundër plakjes së syve e bën lëkurën të shëndetshme, zvogëlon shfaqjen e vijave të imta në fytyrë dhe qafë, gjithashtu ndriçon lëkurën.
Formuluar me Ekstraktin e Trëndafilit Damask, i cili përmban të gjithë energjinë e trëndafilave, dhe AQP1-peptidi sigurojne hidratim në lëkurë për të përmirësuar strukturën dhe gjendjen e saj.
10% esktrakt mjalti që njihet për efektet e tij antiinflamatore dhe antioksiduese.

Përdorimi

Pas pastrimit të lëkurës merrni sasi të moderuar, aplikoni butësisht mbi zonën e syve.
Përdorni lëvizje rrethore dhe masazhoni butësisht për absorbim më të mirë.

Ingredientët

Major Ingredients:
Rosa Damascena Extract (36%), Honey Extract, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Trimethylolpropane Tricaprylate/Tricaprate, Dimethicone, Cyclomethicone, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Brassica Campestris Sterols, PEG-5 Rapeseed Sterol, Cholesterol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Butylene Glycol, Ceteth-3, Ceteth-5, Butyrospermum Parkii Butter, Argania Spinosa Kernel Oil, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Polyglutamic Acid, Ceramide NP, Stearic Acid, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Oleic Acid, Adenosine, Propolis Extract, Royal Jelly Extract, Rosa Damascena Callus Culture Extract, Rosa Damascena Phytoplacenta Culture Extract, Disodium EDTA, Tocopherol, Rose Flower Oil, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Morus Alba Bark Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Purified Water, Ethylhexylglycerin, rh-Polypeptide-64 (10ppb)

Informacion shtesë

ml

30

Brand

The Plant Base

Related Products