The Ordinary. Squalene Cleanser

The Ordinary. Squalene Cleanser

1,600L

Ky pastrues i bute eshte totalisht i jashtezakonshem. Pastron makeup-in dhe papastertite dhe njekohesisht mbron hidratimin natyral te lekures. Ndryshe nga pastrues te tjere, duke perdorur kete formule te mrekullueshme nuk keni pse te shqetesoheni me per dehidrimin dhe thatesine e lekures suaj.

Perberesi kryesor i ketij pastruesi eshte Skualeni, nje hidratues i fuqishem qe eshte pjese perberese e barrieres se lekures. Ai qendron aq natyrshem ne lekure saqe e pasuron ate dhe rikthen gjallerine e lekures rinore e te palodhur.

SKU: 11565 Kategori: , , Etiketë:

Përshkrim

The Ordinary Squalane Cleanser

Ky pastrues i bute eshte totalisht i jashtezakonshem. Pastron makeup-in dhe papastertite dhe njekohesisht mbron hidratimin natyral te lekures. Ndryshe nga pastrues te tjere, duke perdorur kete formule te mrekullueshme nuk keni pse te shqetesoheni me per dehidrimin dhe thatesine e lekures suaj.

Perberesi kryesor i ketij pastruesi eshte Skualeni, nje hidratues i fuqishem qe eshte pjese perberese e barrieres se lekures. Ai qendron aq natyrshem ne lekure saqe e pasuron ate dhe rikthen gjallerine e lekures rinore e te palodhur. Kombinuar me esteret lipofilike, tret cdo papasterti dhe makijazh duke pastruar e cliruar poret.

Fillimisht kur e aplikoni, ndjehet si balm ne fytyre dhe me pas ne kontakt me ngrohtesine e lekures kthehet ne formule vajore, derisa emulsifikohet. Nepermjet estereve te sukrozes kap papastertite dhe i largon ato shume thjesht kur e shpelani me uje.

Nuk permban sapunina te cilat mund te irritojne apo thajne lekuren.

Kjo formule respekton shtresen lipidike natyrale te epidermes, gje qe e ben te pershtatshme per cdo tip lekure, edhe ato me sensitivet.

Perdorimi:

Ferkoni nje sasi te pershtatshme te pastruesit ne duar qe te kthehet ne trajte vajore, aplikojeni ne fytyre ne lekure te thate duke e masazhuar butesisht deri ne shkrirjen totale te makeupit dhe papastertive te dites, dhe me pas shpelajeni me uje. Ndiqeni ne rutinen e kujdesit me laresin ujor.

Ingredientet:

Squalane, Aqua (Water), Covo-Caprylate/Carpate,Glycerin, Sucrose Stearate, Ethycal Macadamiate, Malic Acid, Trocopherol, Hydroxymethoxyphenyl Decanone, Sucrose Laurate, Sucrose Dilaurate, Sucrose Trilaurate, Hydrogenated Starch Hydrolysate,Polyacrylate Crosspolymer-6, Isoceteth-20, Sodium Polyacrylate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Ethylhexylglycerin,Chlorphenesin

Informacion shtesë

ml

50

Related Products